مهندسی ترافیک مسیریابی با مراکز داده سیسکو
اکتبر 25, 2020
فایروال : پایه و اساس یک بستر امنیتی قوی
اکتبر 27, 2020

آینده امنیت سازمانی | از فایروال ها گرفته تا فایروالینگ

با تحول سریع امنیت و انبوه نوآوری های جدیدی که در سال های اخیر ایجاد شده است ، فراموش کردن فناوری های سنگ بنایی که ما را به این مرحله رسانده آسان است . اکنون که محیط شبکه چیزی غیر از ایستا است ، برخی ممکن است تعجب کنند که آیا فایروال ، به عنوان مثال ، همچنان برای محافظت از آینده امنیت سازمانی مناسب و موثر است  یا خیر .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فایروال سیسکو سایت ما را دنبال کنید.

آینده امنیت سازمانی | از فایروال ها گرفته تا فایروالینگ چیست ؟

با تغییر چشم انداز ، فایروال سیسکو نیز با این مورد سازگار شده است . ما نمی توانیم با فایروال دیروز به چالش های رو به رشد امروز بپردازیم . فناوری فایروال پیشرفت کرده است تا بتواند با تغییرات گسترده در نحوه تجارت ما و آینده امنیت سازمانی همگام شود . این روش برای کمک به امنیت رایانش ابری ، برنامه های SaaS ، تحرک ، کار از راه دور و موارد دیگر ، در برابر حملات پنهانکار به طور فزاینده ای کمک کرده است .

سیسکو در این انتقال مسئولیت شارژ را بر عهده داشته و فایروال را به یکی از مولفه های اصلی استراتژی امنیتی اعتماد صفر تبدیل کرده است . فایروال امروز دیگر نمی تواند در سیلو کار کند . این باید بخشی از یک بستر امنیتی منسجم باشد که بتواند به سرعت با تغییرات در محیط شبکه و چشم انداز تهدید سازگار شود و در واقع ، باید به عنوان پایه و اساس چنین بستری عمل کند .

فایروال به طور سنتی وسیله ای بود که برای محافظت از همه چیز در محیط شبکه طراحی می شد . با این حال ، با داده ها و برنامه های سازمانی امروز که در مکان های مختلفی زندگی می کنند و کاربران از تعداد نامحدودی به آن ها دسترسی پیدا می کنند ، محیط متداول به چندین ریز محیط تبدیل شده است که باید ایمن شوند . بنابراین ، به جای مشاهده فایروال به عنوان یک دستگاه واحد ، اکنون باید “فایروال” را به عنوان یک عملکرد بیشتر و محافظت از کاربران و داده ها در سراسر شبکه ، ابر ، نقاط انتهایی و برنامه ها و هرجایی که ممکن است مهاجمان نفوذ کنند ، مشاهده کنیم .

با استفاده از Firewall Next-Generation Cisco (NGFW) ، کنترل های امنیتی کلاس جهانی را در هر کجا که به آن ها نیاز دارید ، با مدیریت و اجرای سیاست مداوم و دید عمیق و یکپارچه دریافت می کنید . سیسکو فراتر از ارائه قابلیت های فایروال سنتی ، شامل ویژگی هایی مانند جلوگیری از نفوذ ، فیلتر کردن URL ، قابلیت مشاهده و کنترل برنامه و محافظت از بدافزار پیشرفته ، برای ایجاد دفاع قدرتمند در برابر منوی گسترش یافته حملات سایبری و همه این ها با پشتیبانی از تهدید صنعت پیشرو در Cisco Talos پشتیبانی می شود .

استقرار و مدیریت انعطاف پذیر

مهاجرت داده ها به فضای ابری و کاربران به مکان های از راه دور ، در مورد فن آوری های دیوار آتش یا فایروال نیاز به سطح انعطاف پذیری جدیدی دارد . سازمان ها برای سازگاری با این شیفت و ایمن سازی مرکز داده ، سایت های از راه دور ، محیط های ابری و هرجای دیگر ، به ترکیبی از فایروال های فیزیکی ، مجازی و مبتنی بر ابر نیاز دارند . این امر به ویژه وقتی سازمان ها در مورد مدل های چند ابری و SASE فکر می کنند بسیار مهم است . با این وجود ، با استقرار بسیار متفاوت فایروال ، گاهی اوقات مدیریت همه آن ها برای دستیابی به سیاست های سازگار و دید یکپارچه دشوار است .

سیسکو به عنوان یک رهبر جهانی در آینده امنیت سازمانی و زمینه شبکه و امنیت ، موقعیت بهتری نسبت به سایر فروشندگان برای ادغام فایروال و کنترل های امنیتی در زیرساخت های موجود شما دارد . ما طیف گسترده ای از گزینه های فایروال را ارائه می دهیم و از وسایل فیزیکی برای محیط های مختلف ، فایروال های مجازی برای ابرهای خصوصی و عمومی ، و فایروال های تحویل ابر. ما همچنین جاسازی قابلیت های فایروال را مستقیماً در فن آوری های شبکه مانند روترها و SD-WAN آسان می کنیم .

سیسکو مدیریت فایروال را متناسب با طیف گسترده ای از نیازها ارائه می دهد و به شما کمک می کند مدیریت را متمرکز کنید ، پیچیدگی را کاهش داده و عملیات را ساده کنید . ارکستراتور دفاعی سیسکو به سازمان ها کمک می کند تا به طور مداوم سیاست ها را در فایروال های سیسکو و زیرساخت های ابر عمومی مدیریت کنند .