درباره ویژگی App Layering Citrix در سیتریکس

App Layering Citrix و مدیریت فضای کسب و کار

App Layering سیتریکس راهکاری به منظور مدیریت فضای ویندوز است که امکان به روزرسانی، ارایه برنامه ها و مدیریت image در hypervisor، بستر پردازشی سریع و ساده برای کاربران فراهم می آورد. قابلیت یکپارچه سازی با بستر سیتریکس، مایکروسافت و دسکتاپ مجازی VMware، امکان توسعه Citrix App Layering در زیرساخت موجود از مهمترین مزیت های آن است. تکنولوژی لایه بندی سیتریکس به همراه یک ابزار مجازی سازی کلیه الزامات مورد نیاز جهت توسعه Citrix App Layering در سطح سازمانی است.

Citrix App Layering جایگزین مقرون به صرفه ای برای جایگذاری برنامه در image و یا رویارویی با چالش مجازی سازی برنامه های قدیمی و ابزارهای مدیریتی مبتنی بر سیستم عامل است. با استفاده از Citrix App Layering برنامه ها و تنظیمات شخصی کاربران با هزینه ای کمتر از ۸۰ درصد به صورت آنی به کاربرانی که به آن ها نیاز دارند، منتقل می شود. این راهکار یکی از بهترین روش ها به منظور مدیریت ویندوز در محل و در ابر است.

تکنولوژی بی نظیر سیتریکس در VDI

در سال ۲۰۱۷ سیتریکس Unidesk را ارایه کرد، که یکی از کاملترین راهکارهای لایه بندی برنامه ها در سطح سازمانی بود، این راهکار تمامی عناصر ویندوز – سیستم عامل، نرم افزارها و اطلاعات کاربران را به عنوان یک دیسک مجازی دریافت می کند. فضاهای کاری شخصی را از طریق stacking layer به سادگی با مجوز Active Directory و یک کلیک در سیستم کاری در دسترس کاربران قرار می دهد، به این ترتیب هزینه های ناشی از نصب مجدد و فرآیندهای بسته بندی حذف می شود زیرا انجام اقدامات مشابه برای کاربران مختلف از میان رفته است.

به منظور توسعه VDI با استفاده از هریک از روش های Citrix XenDesktop، Microsoft RDS، VMware Horizon و یا دسکتاپ های به اشتراک گذاشته شده توسط Citrix XenApp یا RDSH و یا Citrix App Layering یک  فضای کاری قابل تنظیم از طریق هر ابزار ارتباطی ممکن خواهد بود. به منظور ارتقا بهره وری application layer و image به صورت پورتابل در سراسر بستر پردازشی کاربران، hypervisors و ابر قابل انتقال است.

قابلیت های منحصربفرد سیتریکس در App Layering

بیش از ۱۳۰۰ از مصرف کنندگان، Citrix App Layering به کار می­برند که در سال ۲۰۱۶ جوایز متعددی را به دلیل قابلیت های منحصربفردش دریافت کرده است.

 • سازگاری ۹۹٫۵ درصدی با برنامه ها: از طریق لایه بندی ویندوز و سیستم عامل ها، Citrix App Layering قادر به ارایه کلیه برنامه ها از جمله برنامه هایی که وابستگی بالایی به سیستم عامل دارند، سرویس های مختلف و درایور ها است.
 • مدیریت خودکار image: با استقاده از این روش قادر به ترکیب سیستم عامل و app layer در یک دیسک مجازی هستید، که امکان انتقال این ترکیب ها از طریق اتصالات Citrix App Layering’s به منظور به کارگیری در Citrix  PVS/MCS و VMware View Composer/Instant Clones، بدون نیاز به patch برای image مختلف خواهید بود.
 • ارایه بهنگام برنامه ها: لایه بندی الاستیک برنامه­ ها امکان ارایه برنامه ها با تنظیمات شخصی در هنگام ورود به VDI و XenApp/RDSH را به منظور افزایش سرعت انتقال برنامه ها و افزایش بازده سرمایه گذاری های، به وجود می آورد.
 • قابلیت انتقال به ابر و هایپروایزرها: App Layers و Layered Images امکان انتقال به هر هایپروایزر و یا ابر بدون نیاز به تغییرات برای پردازش ساده تر سمت کاربر را فراهم می آورد.
 • کاهش زمان logon: قابلیت ارایه pre-boot برنامه ها به عنوان بخش از Layered Image تعداد لایه های الاستیکی را که در زمان logon مورد نیاز است کاهش داده و سرعت اجرای برنامه ها را بالا می برد.

سیتریکس زن اپ و زن دسک تاپ Citrix XenApp and XenDesktop

 • ارایه Citrix XenDesktop VDI و Citrix XenApp به صورت Plug-and-play امکان عرضه برنامه ها و دسکتاپ مجازی را فراهم کرده است.
 • رابط Citrix App Layer برای PVS و MCS نیاز به مدیریت چند image و vDisk را حذف کرده است.
 • لایه بندی الاستیک امکان ارایه برنامه ها به همراه تنظیمات شخصی در زمان Logon در VDI و XenApp desktop به منظور انجام پردازش های لازم در سمت کاربر را فراهم کرده است.
 • پشتیبانی از Citrix XenServer، Microsoft Hyper-V، Nutanix Acropolis Hypervisor و VMware ESX/vSphere

تکنولوژی VMware Horizon و سیتریکس

 • ارایه راهکارهای Plug-and-play به منظور ارایه VMware Horizon VDI و RDSH
 • رابط Citrix App Layering برای VMware View Composer and Instant Clones نیاز به مدیریت image مختلف را از میان خواهد برد.


مزایای تجاری

 ارایه سریع برنامه ها

 کاهش هزینه های مدیریت برنامه ها و Image

 حذف نقص فنی به دلیل ضعف patch

 توسعه XenApp با هزینه هایی کمتر از کاربری رایانه ها

 کاهش هزینه های ذخیره سازی VDI

 توسعه مسیر حرکت به سوی ابر

مزایای فنی

  سازگاری با برنامه های مختلف تا ۹۹٫۵ درصد

  Layered Image به همراه امکان ارایه انعطاف­ پذیر لایه ها

ارایه کلیه قابلیت­ها در یک وسیله و معماری مقیاس پذیر

 ارایه برنامه ها و Image به هر هایپروایزر و ابری بدون نیاز   به بسته بندی مجدد و تغییرات

Microsoft RDS and RDSH

 • ارایه راهکارهای Plug-and-play به منظور ارایه Microsoft RDS و RDSH
 • یکپارچگی با Hyper-V و RDS امکان ارایه دسکتاپ آماده برای اهداف مورد نظر و مدیریت هریک از image را فراهم کرده است.
 • به اشتراک گذاری سیستم عامل و لایه بندی برنامه ها موجب کاهش ۷۰ درصدی الزامات VDI storage شده است.

Azure

 • رابط Citrix Layer برای Azure لزوم مدیریت Image مختلف برای ارایه برنامه های متفاوت را از میان برده است.
 • به منظور اجرا و مدیریت برنامه ها فارغ از هرگونه وابستگی به زیرساخت، ابزارهای App Layer را می توان در Azure ارایه داد.

دیتاسنترهای سازمانی و ابر ترکیبی

 • مدیریت برنامه ها و Image در محل و همچنین در ابر به صورت یکپارچه در یک ابزار امکان پذیر شد.
 • از طریق یکبار مدیریت برنامه ها و Image، امکان استفاده از آن ها در هایپروایزرها، ابر و بسترهای پردازشی مختلف کاربران وجود دارد.
 • ابزارهای موجود به منظور جایگذاری و تهیه فایل پشتیبان امکان حفاظت از یک VM، به اشتراک گذاری فایل ها و توسعه Citrix App Layer به دیتاسنترهای Remote و ابرهای عمومی فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *