امنیت شبکه

۳ نوع امنیت شبکه که همراه باید در نظر بگیرید

اطمینان از امنیت شبکه و داده های سطح بالا برای هر سازمانی کار ساده ای نیست. اینکه بتوانید دستگاه های امنیتی شبکه مناسب را برای پشتیبانی از سیاست های امنیتی و فعالیت های روزمره کسب و کار خود انتخاب کنید به دقت و تلاش زیادی نیاز دارد.

انواع مختلف ابزارها و سیاست های امنیتی شبکه

یکی از مهمترین موضوعات در انتخاب بین انواع مختلف ابزارها و سیاست های امنیتی شبکه این است که نیازهای امنیت سایبری مشاغل همیشه در حال تغییر است. هر ساله شاهد تهدیدهای سایبری و استراتژی های جدید حمله یا تغییراتی جدید در مورد تهدیدهای قدیمی است که خطر آن ها را افزایش می دهد.

با توجه به این موضوع چه نوع امنیت شبکه را باید برای پیشرفت کار خود در نظر بگیرید؟ چه ابزاری وجود دارد که می تواند به شما کمک کند امنیت داده خود را افزایش دهید تا از نقض و قطع خدمات جلوگیری کند؟

در اینجا لیستی از برخی از انواع امنیت شبکه وجود دارد که اگر قبلاً از آن ها استفاده نمی کردید باید برای آینده حتما آن ها را در نظر بگیرد.

برای کسب اطلاعات مفید درباره فایروال سیسکو کلیک کنید

ابزارهای اتوماسیون برای مدیریت حوادث امنیتی شبکه

یکی از موضوعات رایج در هر طرح واکنش به حادثه (IRP) سرعت پاسخگویی سازمان به نقض امنیت داده است. هرچه سازمان برای پاسخگویی و اجرای اقدامات شناسایی، مهار و از بین بردن تلاش برای نفوذ بیشتر طول بکشد مهاجم می تواند آسیب بیشتری وارد کند. مشکل این است که برای کشف هشدارهای امنیتی یا مشاهده رفتارهای غیر عادی کاربر گزارش شده توسط یک سیستم تشخیص نفوذ (IDS) برای متخصصان امنیت IT انسانی زمان لازم است.

با این حال بسیاری از سازمان ها به دنبال روش هایی برای پاسخگویی به حوادث امنیتی شبکه خود با استفاده از راه حل های جدیدتر مانند سیستم های جلوگیری از نفوذ (IPS) هستند. IPS با انجام کارهایی بیش از هشدار دادن به تیم امنیتی شبکه در هنگام تشخیص نفوذ برای خودکار کردن پاسخ حادثه شبکه کار می کند. در عوض IPS اقداماتی را برای جلوگیری از نقض وضع می کند مانند مسدود کردن آدرس IP یک مهاجم.

این پاسخ خودکار بسیار سریعتر از اتکا به یک پاسخ دستی است به ویژه هنگامی که خطر از دست رفتن اخطار را توسط بخش فناوری اطلاعات بیش از حد که بیش از حد مشغول مدیریت مرکز راهنما برای تمرکز بر امنیت شبکه است در نظر می گیرید.

داده های بزرگ و دستگاه های امنیتی شبکه یادگیری ماشین

اصطلاح “کلان داده” احتمالاً اصطلاح جدیدی برای مشاغل دارای حجم بالای ترافیک نیست. جمع آوری نمونه های گسترده ای از داده ها برای شناسایی الگوهایی که می توانند برای سوخت رسانی به سیستم های یادگیری ماشین (ML) استفاده شوند دارای کاربردهای تجاری بسیاری از شناسایی و پیش بینی روند خریدار، بهینه سازی تبلیغات تا دوباره کار کردن مرکز تماس تلفنی بر اساس رفتار تماس گیرندگان است.

با این وجود یادگیری ماشینی در زمینه امنیت سایبری نیز کاربرد دارد. برخی از دستگاه های امنیتی شبکه می توانند داده های مربوط به روند استفاده از شبکه را برای یک سازمان جمع آوری کرده و از این اطلاعات برای شناسایی فعالیت شبکه استفاده کنند که با الگوهای استفاده معمول مطابقت ندارد.

استفاده از دستگاه های امنیتی شبکه یادگیری ماشین به سازمان شما این امکان را می دهد تا اقدامات بالقوه نفوذ را شناسایی کرده و بسیار سریعتر از دستگاه های امنیتی سنتی به آن ها واکنش نشان دهد.

ابزار ارکستراسیون دستگاه امنیتی

یکی از مهمترین چالش ها در حفظ امنیت سایبری، مدیریت دستگاه های مختلف امنیتی شبکه ای است که آن ها به کار می گیرند

ابزارهای ارکستراسیون برای امنیت شبکه به کسب و کار شما کمک می کنند تا راه حل های امنیت سایبری خود را به عنوان یک کل منسجم سازماندهی ، ادغام و مدیریت کند. ارکستراسیون دستگاه های امنیتی شبکه اغلب همزمان با ابزارهای اتوماسیون برای ساده سازی مدیریت امنیت سایبری و بهبود سرعت پاسخ به تهدیدات سایبری انجام می شود.

با این حال توجه به این نکته مهم است که ارکستراسیون مستقیماً امنیت شبکه را افزایش نمی دهد ئ مدیریت سایر دستگاه های امنیتی شبکه را آسان می کند.

در حالی که امنیت سایبری به سادگی یک دستگاه نیست داشتن انواع مناسب دستگاه های امنیتی شبکه می تواند به بهبود امنیت داده کمک کند. چالش در این است که بدانید چه نوع امنیت شبکه را باید برای تجارت خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *