مشاوره و فروش لایسنس تمامی محصولات ManageEngine
جولای 6, 2021
VMware vSphere
جولای 19, 2021

blood buses انستیتوی کارولینسکا

blood buses انستیتوی کارولینسکا

تامین خون در بیمارستان دانشگاه کارولینسکا استکهلم، که یکی از بهترین مراکز پزشکی اروپا با وجود بیش از 6/1 میلیون بیمار و 600/105 پذیرش در سال است، یک مساله حیاتی است . با توجه به طول عمر کوتاه خون ( پنج هفته برای گلبول های قرمز و فقط هفت روز برای پلاکتها) ، بیمارستان برای پاسخگویی به حجم عظیم جراحی های صورت گرفته نیاز دایمی به کمک های اهدا کنندگان خون دارد؛ برای نیل به این هدف بیمارستان 5 کلینیک سیار خون اتوبوس خون برای گردش منظم در اطراف استکهلم و دریافت کمک از اهداکنندگان در نظر گرفت.

Susanne Seaton رئیس برنامه اتوبوس رانی بیمارستان می گوید:” مردم استکهلم، مانند بسیاری از شهروندان شهرهای بزرگ دنیا، استرس و مشغله کاری فراوانی دارند، بنابراین ما باید مراحل اهدا خون را برای آنها تسهیل کنیم.”

کلیه مراحل مدیریتی در این اتوبوس ها به صورت دستی صورت می گرفت، در پایان هر روز کارکنان ملزم به مطابقت تمامی پرونده های اهداکنندگان با رکوردهای اصلی ثبت شده در سیستم های کامپیوتری بیمارستان بودند، این مساله موجب ایجاد تاخیر زمانی در ارسال خون به بیمارستان می شد. بیمارستان برای افزایش بهره وری تصمیم به مجازی سازی سیستم های آزمایشگاهی laboratory information systems) LIS) و سیستم های ثبت رکورد بیماران گرفت، به این ترتیب کارمندان در هر مکان به این اطلاعات دسترسی دارند.

Citrix XenApp به منظور دسترسی امن به اطلاعات و نرم افزارها در تمامی جاده های کارولینسکا انتخاب شد، با این روش کارکنان در هر مکانی به نرم افزارهایی که در لابراتورها استفاده می شود، دسترسی پیدا می کنند، به این ترتیب نه تنها کارکنان به صورت کارآمدتری در جاده ها عمل می کردند بلکه مدیریت آن نیز برای تیم IT ساده تر خواهد بود.

Johan Forsberg، مدیر کل محیط سیتریکس کارولینسکا، می گوید:” قبل از گسترش شبکه های 4G، اتوبوس ها ملزم به استفاده از شبکه های 3G و یا ارتباطات ضعیف GSM بودند، ما نیاز به اتوبوس های خونی که در تمامی 160 ایستگاه موجود در دسترس باشند، داشتیم و سیتریکس رویکرد امن و سریعی در تامین این نیاز بود.”

امروزه اتوبوس های خون دارای اتصال 4G به دیتاسنتر کارولینسکا هستند، هر اتوبوس مجهز به دو یا سه لپ تاپ، بارکدخوان و یک شبکه بی سیم است. اهدا کنندگان اظهارنامه خود را به صورت الکترونیکی اعلام و توسط تبلت های مایکروسافت امضا می کنند. این برنامه مجازی در 70 کلینیک که از ترمینان های می کنند، و در 6 آزمایشگاه بیمارستانی در منطقه استکهلم نیز در دسترس است.

Seaton می گوید:” در حال حاضر ما همواره آنلاین هستیم و با سرعت بالاتری کار می کنیم. با وجود حجم کاری بالای این اتوبوس ها، هر روز پردازش های 80 اهداکننده انجام می شود. کارهایی که پیش از این در بیمارستان ها صورت می گرفت امروزه در این اتوبوس هاانجام می شود. ما می توانیم اهداکنندگان جدید را ثبت، سوابق موجود را بررسی و خون اهدا شده را به منظور ردیابی و بررسی سریع برچسب گذاری کنیم.”

با این روش خون به محض بازگشت به آزمایشگاه بدون هیچ تاخیری، به دلیل فرایندهای اداری، قابل استفاده است. همچنین دسترسی بدون وقفه به اطلاعات اهداکنندگان موجب جلوگیری از اتلاف زمان آن ها شده و در ایجاد انگیزه و تشویق داوطلبان در اهدای مجدد خون، نقش بسزایی دارد.

Seaton بیان می دارد:” این رویکرد ما را قادر به نجات زندگی افراد بیشتری کرده است، سال گذشته اتوبوس های خون 38000 بسته خون دریافت و از 10000 داوطلب جدید ثبت نام کرده اند.”