امنیت مبتنی بر ابر با کمک سیسکو
اکتبر 21, 2020
مزایای Cisco SecureX
اکتبر 24, 2020

تغییر مسیر شغلی با سیسکو

مصاحبه ها دو طرفه هستند ، هم شرکت و هم کاندیدا سعی می کنند مناسب بودن را تشخیص دهند . بیش از هر زمان دیگری ، رویدادهای اخیر جهانی باعث شده است که من آگاه باشم که اهمیت شرکت متناسب با کاندیدا بسیار مهم است . نحوه رفتار یک شرکت ، سیاست هایی که آن ها وضع می کنند ، پیام رسانی و مهمتر از همه ، اقدامات آن ها می تواند تأثیر زیادی بر زندگی فرد داشته باشد . در ادامه با ما باشید با تغییر مسیر شغلی با سیسکو . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فایروال سیسکو سایت ما را دنبال کنید.

روش های تغییر مسیر شغلی با سیسکو

وقتی دنیا تقریباً یک شبه تغییر کرد ، سیسکو 75000 کارمند را برای کار با خیال راحت به خانه فرستاد و (با تشکر عمده از فناوری سیسکو و فرهنگ شگفت انگیز ما) ما نیز این کار را بسیار عالی انجام دادیم . اعضای مدیریت در روند تفکر و برنامه های خود شفاف بودند و در هنگام چک های هفتگی از نظر منطقی و عاطفی از ما پشتیبانی می کردند . بودجه ای برای تهیه تجهیزات برای تولید و راحتی بیشتر دفاتر خانه ما فراهم شد و آن ها اعلام کردند که اگر بیمار شوید یا مجبور شوید از یکی از عزیزان خود مراقبت کنید ، نوع جدیدی از مرخصی محافظت شده در دسترس خواهد بود . هنگامی که هنوز در سراسر جهان عدم اطمینان وجود داشت ، آن ها یک تماس بلند مدت ترجیح دادند تا سلامتی و ایمنی را در درجه اول قرار دهند ، که به بسیاری از افراد کمک کرد تا در طولانی مدت مستقر شوند .

جلسات اطلاع رسانی نیز درمورد موثر بودن عملاً برگزار شد زیرا بسیاری از ما عادت داشتیم حداقل بخشی از کار خود را شخصاً با مشتری انجام دهیم و مهمترین نکته برای من آگاهی و پیام رسانی از طرف مدیریت ما بود که مدارس و مهد کودک در دسترس نیست و حتی وقتی در دسترس قرار گرفتند ، والدین ممکن است هنوز تصمیم بگیرند که فرزندانشان را در خانه نگه دارند . این درک وجود داشت که مردم از 9 تا 5 به کامپیوترهای خود چسبیده نخواهند شد و آن ها نیازهای دیگری نیز دارند که برای آنها جلب می شوند .

تغییر مسیر شغلی با سیسکو واقعا امکان پذیر است . عطوفت و انعطاف پذیری که من به عنوان یک پدر و مادر با یک کودک در خانه احساس کردم ، خصوصاً فرزند اولم و یک کودک جوان ، فقط یکی از راه های پشتیبانی سیسکو از بهزیستی ذهنی ما در این مدت است . تمام سطوح مدیریتی غالباً جلسات خود را با بررسی اعضای تیم شروع می کردند و نحوه عملکرد همه را در اولویت قرار می دادند .

پیام متناوب برای استراحت ، بیرون رفتن ، خاموش کردن رایانه ، دور شدن از وب کم و استفاده از PTO دریافت کردیم .

حمایت ها از طرف همتایان نه فقط از طریق مدیریت صورت گرفت

من همیشه می دانم که با افراد شگفت انگیزی کار می کنم و دیدن حمایت و تشویق از گروه های مختلفی که عضو آن ها بودم اعم از والدین و خانواده ها ، زنان و متفقین یا گروه مشاوره مالی ما بسیار جالب بود . جامعه ما فقط به این دلیل وجود ندارد که ما در محل کار مجاورت داشتیم ، هنگام کنار آمدن با یک بحران ، ما حتی قویتر می شویم .

اندکی پس از شروع کار در خانه ، تغییر مسیر شغلی با سیسکو یک بار در طول زندگی مجموعه وقایع دیگری آغاز شد که این بار به بی عدالتی های نژادی پرداخت . و دوباره ، سیسکو به شیوه هایی واکنش نشان داد که من حتی نمی دانستم از یک شرکت امکان پذیر است . آن ها به صورت جداگانه ما را به چالش کشیدند تا اقدامی انجام دهیم ، مکالمه های دشواری داشته باشیم و درمورد کسانی که با آن ها رفتار ناعادلانه انجام می شود صحبت کنیم .

من آموختم كه شركت ها می توانند از طریق اخلاقی هدایت شوند و نه فقط از نظر مالی . اکنون ، هرگز قادر نخواهم بود به شغلی برگردم که به من به عنوان یک بدن روی صندلی نگاه می کنند ، که در آن ظاهر شدن و ظاهر از اولویت برخوردار است ، جایی که من به جای یک کارمند تعداد یا “کارمند” هستم شخص اکنون می دانم که یک شرکت می تواند کشش های متعدد بر زندگی و زمان من را درک کند و من می توانم ضمن اولویت قرار دادن خانواده و سلامتی و سلامتی خود ، کارهای خوبی برای آن ها انجام دهم و اینگونه می شود که تغییر مسیر شغلی با سیسکو امکان پذیر است .