راه حل های مختلف امنیت ایمیل ها
ژانویه 6, 2021
راهنمای خرید نرم افزار آنتی ویروس
ژانویه 6, 2021

راهکارهای امنیتی ایمیل ابری

راهکارهای امنیتی ایمیل ابری مقرون به صرفه ترین روش برای کاهش میزان هرزنامه و کاهش تهدیدات فیشینگ، بدافزار و باج افزار در ایمیل هاست. راه حل های امنیتی ایمیل مبتنی بر فضای ابری بدون سخت افزار سریع و آسان اجرا می شوند.

با این حال همه راه حل های امنیتی ایمیل ابری یکسان نیستند. با متوسط ​​نرخ شناسایی هرزنامه در حدود 97٪ بسیاری از راه حل ها باعث می شود 3٪ نامه های ایمیل هرزنامه از فیلترهایشان شناسایی نشوند. از آنجا که اسپمرها به طور فزاینده ای در نحوه حملات فیشینگ و بدافزار پیچیده می شوند این احتمال وجود دارد که 3٪ از ایمیل های هرزنامه که شناسایی نمی شوند خطرناک تر از اکثر موارد است. برای خرید لایسنس سیسکو میتوانید به قسمت محصولات سایت ما مراجعه فرمایید.

چرا نرخ شناسایی هرزنامه متفاوت است ؟

نرخ شناسایی هرزنامه با توجه به مکانیسم های استفاده شده توسط راه حل های امنیتی ایمیل مبتنی بر فضای ابری برای فیلتر کردن ایمیل ها و نحوه کاربرد آن ها متفاوت است. بیشتر راه حل های امنیتی ایمیل ابری از فیلترهای URIBL و SUBRL استفاده می کنند که آدرس های IP ایمیل های دریافتی را در برابر لیست های سیاه از منابع شناخته شده هرزنامه بررسی می کنند. بسیاری از افراد همچنین گزینه های استفاده از پروتکل های تأیید گیرنده و چارچوب های سیاست فرستنده را دارند تا ایمیل های ارسالی به صندوق های پستی موجود و ایمیل های جعلی را رد کنند.

معمولاً راه حل های امنیتی ایمیل ابری نیز نوعی سازوکار یادگیری ماشین برای اعمال رتبه بندی هرزنامه بر روی ایمیل ها با توجه به محتوا و ساختار آن ها یا نحوه برخورد با آن ها دارند. این تکنیک ها می توانند تحت نام های مختلفی از جمله تجزیه و تحلیل بیزی، شبکه های عصبی یا فیلتر اسپم تطبیقی ​​باشند.

بالاترین نرخ شناسایی هرزنامه توسط راه حل های امنیتی ایمیل مبتنی بر فضای ابری با عملکرد greylist به دست می آید. این عملکرد هنگامی که فعال است با رد هر ایمیل و درخواست ارسال مجدد ایمیل از عبور نامه های ناشناخته هرزنامه از فیلترهای آن جلوگیری می کند. سرورهای ایمیل اسپمرها با مشغول بودن در ارسال هرزنامه جدید هرگز به درخواست های ارسال مجدد پاسخ نمی دهند و ایمیل های هرزنامه هرگز بازگردانده نمی شوند. این عملکرد می تواند میزان شناسایی هرزنامه را بیش از 99.9٪ افزایش دهد. این مکانیزم اغلب در رابطه با لیست های سفید برای اطمینان از تأخیر در ایمیل های مهم تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

امنیت ایمیل دو طرفه مبتنی بر فضای ابری

اکثر مشاغل و کسب و کارهای حرفه ای امنیت ایمیل دو طرفه مبتنی بر فضای ابری را پیاده سازی می کنند و ایمیل های ورودی و خروجی خود را اسکن می کنند. هدف از اسکن خروجی شناسایی حساب های ایمیلی است که ممکن است توسط مجرمان سایبری به خطر بیفت. اینگونه ایمیل ها می توانند به اعتبار یک کسب و کار آسیب جدی وارد کنند و همچنین می توانند منجر به قرار گرفتن آدرس های IP یک کسب و کار در لیست سیاه شوند و نه تنها بر ارتباطات تأثیر منفی می گذارد بلکه همچنین هر وب سایت مرتبط با دامنه در لیست سیاه است.

حساب های ایمیل به خطر افتاده از اهمیت ویژه ای برای مجرمان اینترنتی برخوردار هستند. حساب های معتبر (به عنوان مثال حساب های سازمانی با سابقه خوب) می توانند برای توزیع ایمیل های هرزنامه آلوده به بدافزار به مخاطبین مشاغل با کارآیی بیشتر از تلاش برای نفوذ هر مخاطب به صورت جداگانه از یک آدرس IP در لیست سیاه استفاده شوند. برای کسب و کاری که نامه های اسپم از آن ارسال می شود از دست دادن اعتبار در بین مخاطبین آن می تواند به اندازه آسیب رساندن به عنوان اینکه خود دچار حمله بدافزار یا باج افزار شده است باشد.

همه ایمیل های خروجی آلوده به دلیل اقدامات مربوطه مجرم اینترنتی نیستند. در برخی شرایط ممکن است یک کارمند از طریق درایو فلش USB آلوده یا اتصال تلفن همراه آلوده به بدافزار خود به شبکه کسب و کار بدافزار را وارد شبکه کرده باشد. اسکن خروجی الگوهای غیرمعمول و بدافزار را در ایمیل های خروجی شناسایی می کند تا اطمینان حاصل کند که کانال اصلی ارتباطی کسب و کار باز است و آدرس IP آن به اشتباه در لیست سیاه قرار ندارد. انواع خاصی از داده ها همچنین می توانند برچسب گذاری شوند و ایمیل های خروجی حاوی آن نوع داده ها مسدود شود.