مشاوره و فروش لایسنس تمامی محصولات ManageEngine
جولای 6, 2021
VMware vSphere
جولای 19, 2021

مدیریت تغییر سیاست امنیت شبکه

خطا، کاری انسانی است و با بسیاری از بنگاه های اقتصادی که 100 فایروال یا بیشتر را مدیریت می کنند خطاهای زیادی برای انسان وجود دارد. تقریباً از هر سه شغل، علی رغم حجم فزاینده ای از درخواست های تغییر هنوز از روند دستی تغییر فایرئال استفاده می کنیم و به نظر می رسد که فرایندهای دستی به اندازه کافی آسیب پذیر نیستند. تقریباً از هر چهار شرکت سه شرکت دارای دو یا چند تیم در تلاش برای مدیریت تغییر سیاست امنیت شبکه خود هستند.

جهان به سرعت در حال تغییر و پیشرفت است و سازمان هایی که همچنان به فرآیندهای دستی اعتماد می کنند در آینده به مشکل برخواهند خورد. یک شرکت بزرگ ممکن است بیش از 2 میلیون قانون در حال استفاده داشته باشد و بیشتر آنها حداقل برای بخشی از روند تغییر خود از صفحه گسترده استفاده می کنند. به راحتی می توان فهمید که چرا 69 درصد شرکت ها حفظ سیاست های استاندارد و همزمان را در فایروال های خود دشوار یا حتی غیرممکن می دانند. فرایندهای دستی مانع از کار با پیچیدگی فزاینده مجموعه قوانین فایروال و الزامات ارزیابی انطباق و دستگاه های نسل بعدی می شوند و به آنها در پیش بینی تأثیر تغییرات سیاست کمک نمی کند.

سرعت در بازار بزرگترین سیگنال مناسب بودن نوآوری در تجارت و مدیریت تغییر سیاست امنیت شبکه است و فرایندهای دستی بزرگترین مانع سرعت در بازار است. سازمان هایی که متعهد به رشد در یک بازار پویا هستند باید فرآیندهای مدیریت تغییر خود را مدرن کنند.

مشاغل برای جلوگیری از نادرستی در پیکربندی ها و خطاهای حاکم بر شبکه و باقی ماندن برای مدت زمان نامعلوم غیرقابل شناسایی و اصلاح نشده به قابلیت های سازگار با امنیت نیاز دارند.

مزایای استراتژیک فایروال خودکار مدیریت تغییر سیاست امنیت شبکه را فرا می گیرد

سیاست های شبکه را می توان با توصیه های عملی بهینه کرد و تغییرات در سطح حمله را می توان در زمان واقعی کشف کرد و به آن ها پاسخ داد و همچنین ارزیابی انطباق و تجزیه و تحلیل آنچه را که می توان قبل از ایجاد واقعی تغییرات انجام داد.

علی رغم مزایای آشکار مدیریت خودکار تغییر شبکه، همه شرکت ها برای این کار آماده نیستند. مشاغل مجبور نیستند به یک باره خودکار شوند و در حقیقت بیشتر آن ها با سرعت خودکار راحت عمل می کنند و با افزایش سطح اعتماد به نفس ، کارهای بیشتری انجام می دهند.

مدیریت تغییر سیاست امنیت شبکه از نظر اقتصادی

هزینه های مدیریت فایروال ها اغلب پنهان است. علاوه بر CAPEX و OPEX ، هزینه های حسابرسی ، ارزیابی آسیب پذیری ، ارزیابی ریسک ، آزمایش نفوذ ، دسترسی از راه دور ، کنترل های جبران کننده و غیره وجود دارد. هرگونه كاهش در این هزینه ها به طور كلی به نفع سازمان است و مدیریت سیاست خودكار شبكه هزینه ها را تا حد زیادی كاهش می دهد.

راه حل های سیسکو گردش کار خودکار و هوشمندی را فراهم می کنند که تیم های امنیتی و عملیاتی شبکه را قادر می سازد تغییرات صحیح را با دقت کامل انجام دهند.

مدیریت تغییر خودکار به شما امکان می دهد هر مرحله از روند مدیریت تغییر را با گردش کار سفارشی متناسب با اهداف و استانداردهای منحصر به فرد خود مدیریت کنید.

ارزیابی ریسک در زمان واقعی فوراً خطرات مرتبط با درخواستهای دسترسی جدید را شناسایی می کند و تأثیر بالقوه تغییرات پیشنهادی را بررسی می کند و روند تأیید درخواست دسترسی را ساده می کند.

مدیریت آسیب پذیری نه تنها نشان می دهد که چه دارایی در معرض تهدید قرار دارد بلکه این اطلاعات را به یک برنامه اولویت بندی شده برای تلاش برای وصله تبدیل می کند.