مشاوره و فروش لایسنس تمامی محصولات ManageEngine
جولای 6, 2021
VMware vSphere
جولای 19, 2021

قابلیت مشاهده مداوم در شبکه امنیتی

ما هم اکنون در اواسط انقلاب مدل کسب و کار هستیم. تحول ، اتوماسیون و جهانی سازی توسط فناوری های نوظهور مانند هوش مصنوعی ، اینترنت اشیا ، تلفن همراه و برنامه های ابری اکنون امکان پذیر است. یک شبکه امنیتی مخلوطی از محیطی است که با ایجاد و قطع اتصال به دستگاه ها و سایر شبکه ها همیشه در حال تغییر و تحول است. این یک دنیای کاملاً جدید برای اپراتورهای شبکه است و کشف اینکه روی چه چیزی تمرکز کنید می تواند طاقت فرسا باشد.

اپراتورهای یک شبکه امنیتی همیشه به مشاهده آنچه در داخل شبکه های آن ها اتفاق می افتد نیاز دارند اما دستیابی به آن در محیط ها و فناوری ها شامل ورود و خروج از چندین داشبورد است که داده های مهم را در قالب های مختلف ارائه می دهد. درک حجم گسترده ای از اطلاعات حاصل از فعالیت شبکه زمان زیادی می برد و نتایج هرگز به طور واقعی قابل اعتماد و به موقع نیستند. احتمال خطای انسانی بسیار زیاد است و سیستم های زیادی وجود دارد که ممکن است با یکدیگر در تضاد باشند. همه می دانند که شکاف های امنیتی وجود دارد اما آنها فقط نمی دانند کجا می توانند آنها را پیدا کنند.

59 درصد از مدیران امنیتی بر این باورند که عدم دید شبکه امنیتی باعث خطر بسیار زیادی در عملکرد آن ها می شود.

با این 5 عملکرد شبکه خود را قابل مشاهده کنید

شبکه امنیتی خود را بشناسید : دستگاه های اشتباه پیکربندی شده ، زائد و غیر مجاز در شبکه شما در کمین حمله هستند. با رشد کسب و کارها و تغییر جهت و خریدها ، قوانین و خط مشی ها منسوخ یا مازاد می شوند.

برای به دست آوردن قابلیت مشاهده از یک رابط یکپارچه استفاده کنید: تلاش برای اجرای سیاست های شبکه با چندین ابزار و فرایندهای دستی ناامیدکننده، هزینه بر و زمانبر است. شما به یک رابط واحد نیاز دارید که قابلیت مشاهده مداوم در عوامل حیاتی را داشته باشد و داده های سیاست شبکه را به صورت خودکار در یک تجسم قابل فهم قرار دهد.

ابزاری برای مشاهده شبکه انتخاب کنید که نماهای عملیاتی را ارائه دهد: بسیاری از راه حل های قابلیت مشاهده شبکه به داده های تاریخی متکی هستند که به شما کمک نمی کند از خطرات موجود در حال حاضر جلوگیری کنید. بازدیدها باید داده های جمع آوری شده از هرجای شبکه و از مرکز داده تا فایروال ها و در همه محیط ها را در زمان واقعی نشان دهند و باید به روشی ارائه شود که درک آن آسان باشد . بنابراین تصمیمات بهتر با سرعت بیشتری گرفته می شود.

برای جدا کردن خط مشی ها از قابلیت جستجوی مناسب استفاده کنید: شما به یک روش کارآمد برای جدا کردن و بررسی اطلاعات دقیق در مورد تمام سیاست های امنیتی شبکه خود نیاز دارید. یک ابزار قابلیت مشاهده در شبکه باید شامل عملکرد جستجوی ساده Google باشد در حالی که ابزار جستجوی پیچیده تری را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

استقرار شکار تهدید هوشمند: استفاده از دید موثر نه تنها باید اپراتورهای شبکه را برای دفاع در برابر تهدیدهای شناخته شده آماده کند بلکه باید تهدیدهای ناشناخته را نیز در معرض دید قرار دهد. تهدیدهای ناشناخته را می توان با تجزیه و تحلیل الگوهای داده در زمان واقعی از طریق فرایندی موسوم به خوشه بندی داده ها کشف کرد که به طور خودکار داده های مجموعه داده های بزرگ و متفاوت را جمع آوری و نسبت می دهد.

چگونه سیسکو قابلیت نمایش شبکه در زمان واقعی را ارائه می دهد؟

سیسکو با یک نمایش مطمئن در محیط خود به تیم های شبکه و امنیتی دسترسی پیدا می کند.

سیستم سیسکو می تواند تغییرات با حجم زیاد و حتی پیچیده ترین محیط ها را بدون تداخل در گردش کار مدیریت کند. راه حل های سیسکو به راحتی با DevOps و زیرساخت های امنیتی ادغام می شوند بدون اینکه نیازی به استخدام مشاور داشته باشید .