cisco voice
دسامبر 13, 2017
درباره ویژگی App Layering Citrix در سیتریکس
دسامبر 19, 2017

کاربرد کارت گرافیک Nvidia Grid در ماشین مجازی توسط سیتریکس

 شرکت نیسان موتور در صدد  اجرای طرح تجاری میان مدتی با نام Nissan Power 88،با هدف کسب 8 درصد از بازار جهانی و 8 درصد از سهم سود عملیاتی، تا پایان سال 2016 است. استراتژی IT شرکت VITESSE، که در زبان فرانسه به معنی سرعت است، نام گرفته است.  این رویکرد مبتنی بر سه مفهوم اصلی ” نوآوری ارزش” ، ” تسهیل تکنولوژی” و ” Service Excellence” استوار است. هدف این استراتژی مشارکت در کسب و کارها و نوآوری درآن است.

بزرگترین چالش موجود در ارایه نرم افزارهای CAD به مهندسان سراسر جهان است، قائم مقام بخش مهندسی شرکت Nissan Motors، Mikio Matsuki،  که رهبری توسعه eVDI در پروژه مجازی­سازی دپارتمان مهندسی را بر عهده دارد، تجربیات خود را در زمینه ساخت دسکتاپ مجازی به عنوان بستری برای ارایه نرم­افزارهای 3D CAD بیان می دارد: ” مهمترین موضوع در Vitesse  که در سال 2011  به عنوان استراتژی IT شرکت اجرا شد Value Innovation است، بخشی از این چالش مرتبط با متمرکز­سازی اطلاعات CAD/PDM در محیط IT و همزمان حفظ بازده تجاری در زمان دسترسی به دیتابیس یکپارچه در سراسر جهان است. در حال حاضر ما در حال استفاده از  virtual desktop infrastructure VDI در Guiotoko هستیم.”

Satoshi Takabatake که در بخش مهندسی شرکت مشغول به کار است در ارتباط با جزییات این پروژه اظهار داشت: ” شرکت در 16 نقطه جهان مراکز توسعه و تحقیق در ارتباط با ابزارهای حمل و نقل ایجاد کرده است، ما نیاز به هماهنگ سازی این مراکز از طریق به اشتراک گذاری داده ها و استفاده همزمان از داده های CAD/PDM که در یک دیتابیس مدیریت می شوند، داریم. با وجود یک دیتابیس مشترک در مواردی که مهندسان سایر نقاط جهان شروع به کار می کنند دانلود اطلاعات ساعت ها زمان می برد، بنابراین بهبود پاسخگویی سیستم در مکان جغرافیایی مختلف چالشی بزرگ است. پیش از مطرح شدن دسکتاپ های مجازی ما درصدد تفکیک دیتابیس CAD/PDM در امریکای شمالی و انگلستان بودیم، بنابراین به بررسی احتمال مدیریت دیتابیس CAD/PDM جداگانه در ژاپن، امریکا و انگلستان و همگام سازی آن ها، پرداختیم با روش تفکیک یک دیتابیس به سه بخش، بار کاری بالایی به منظور مدیریت آن و همچنین  افزایش هزینه ها را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این همگام سازی اطلاعات این دیتابیس ها زمان بالایی نیاز دارد بنابراین رویکرد مناسبی نخواهد بود. بنابراین در سال 2014 Matsuki ایده دسکتاپ­های مجازی را مطرح کرد.”

شرکت پایه ریزان فناوری هوشمند توانایی ارائه مشاوره و راه اندازی راهکارهای سیتریکس را دارد، جهت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید

Hirotaka Noguchi ریاست اداره خدمات زیرساخت و تولید، در ارتباط با جزییات روند تحقیقات اظهار داشت: ” پیش از انتخاب دسکتاپ مجازی، محصولات شرکت های مختلفی را تست کردیم در جریان این آزمایش ها نه تنها کارایی بهتر این روش بلکه کاربرپسند بودن و آینده نگری آن قابل توجه بود در این طرح سعی در به حداقل رساندن استفاده از منابع سخت افزاری و شبکه داریم. با هدف اتخاذ راهکاری که حداکثر نتیجه را ارایه دهد XenDesktop را انتخاب کردیم، روند تحقیقات در Hewlett-Packard ژاپن، یک محیط آزمایشی در لابراتوار خود ایجاد کرده و در حین تحقیق بازخوردهای کاربران را نیز دریافت می کرد.”

بهینه سازی گرافیک 3D CAD توسط Xendesktop سیتریکس

ستاد مرکزی اطلاعات، تصمیمات لازم درخصوص ایجاد دسکتاپ های مجازی 3D CAD با استفاده از XenDesktop و XenServer و به منظور مدیریت دیتابیس مرکزی CAD/PDM، یک سیستم آزمایشی ایجاد شده است و تلاش هایی به منظور استفاده از این سیستم در شعب امریکای شمالی و انگلستان شرکت صورت گرفته است.

Matsuki بیان کرد: ” مهندسان سایت های کاری از این سیستم استفاده کرده و نظرات خود را در ارتباط با پاسخگویی و وضوح صفحات نمایش دسکتاپ ها و …هنگام استفاده از نرم افزارهای 3D CAD در دسکتاپ مجازی خود ارایه شده از طریق خط WAN، با ما به اشتراک گذاشته اند. بازخوردهای منفی بسیاری دریافت کردیم این سیستم در مقایسه با نرم افزارهایی که به صورت نصب شده در سیستم ها کارایی لازم را نداشته است. پس از دریافت این گزارش ها بخش IT تلاش در بهینه سازی سیستم ها و شبکه یاری کردند.” همچنین Matsuki تصریح کرد نه تنها نیاز به ارتقا سیستم  هست، بلکه کارایی آن برای کاربران نیز اهمیت بالایی دارد به همین منظور Kenji Iwama مهندس ارشد CAD از بخش مهندسی شرکت نیسان به کارکنان پروژه پیوست.

Iwama اظهار داشت: ” ماموریت من ارزیابی نتایج عملکرد برنامه از دید مهندسان CAD بود، علاوه بر این به همراه Matsuki در زمینه طراحی سناریوهایی که ارزیابی مناسبی نسبت به دسکتاپ های مجازی مورد استفاده توسط مهندسان سراسر جهان ارایه دهد، همکاری هایی داشتم:” از ابتدای آوریل سال 2014 Noguchi مسئولیت بخش IT را بر عهده گرفت و از طریق سیستمی مبتنی بر سیتریکس و همکاری مهندسین Hewlett-Packard ژاپن و دیگر مهندسین، ساخت سیستم کاملی به منظور دسترسی مهندسان امریکای شمالی و انگلستان از طریق دسکتاپ مجازی به دیتابیس متمرکز در ژاپن، آغاز کردند.

Iwama علاوه بر پروژه فنی، 13 سناریو جهت پوشش فعالیت های مهندسان CAD شامل مهندسانی که دیتا 3D ایجاد می کنند، مهندسان که از نرم افزارهای viewer استفاده می کنند همچنین تست های آزمایشی در ارتباط با فعالیت های مهندسان سایت های کاری، طراحی کردند. Iwama شرح می دهد: ” امروزه مبحث توسعه خودروهای خودکار بسیار تخصصی شده است، ما ارزیابی های دقیقی از سایت های کاری مختلف به منظور دسته بندی مشاغل و نیازهای مختلف آنها انجام داده ایم، در امریکای شمالی و انگلستان استفاده از دسکتاپ مجازی تحت محیط 3D CAD پاسخگوی نیازهای مهندسین سایتهای کاری خواهد بود.”

پس از ارایه دسکتاپ مجازی در سایتهای کاری سراسر جهان مهندسان از کارایی آن اظهار رضایت کردند این سناریو در اکتبر سال 2015 در انگلستان و در ژوئیه سال 2014 در امریکا به مرحله اجرا درآمد. دسکتاپ مجازی برای 3D CAD که توسط تیم شرکت نیسان ارایه شد از برد NVIDIA GRID K2 و XenDesktop virtual desktop دسترسی به NX ، راهکار یکپارچه 3D CAD/CAM/CAE نرم افزار Siemens PLM، از امریکای شمالی و انگلستان است.

تکنولوژی کارت گرافیک گرید شرکت ان ویدیا Nvidia Grid Citrix

بهبود عملکرد در یک محیط محاسباتی یکپارچه و جهانی

Matsuki اظهار میدارد:” از طریق ساخت دسکتاپ مجازی با XenDesktop، XenServer و NVIDIA GRID K2 همزمان با توجه به منابع سخت افزاری و نواحی شبکه، ما یک محیط یکپارچه جهانی CAD/PDM ارایه دادیم. با توجه به اینکه امکان مدیریت دیتا متمرکز CAD/PDM در ژاپن وجود دارد، در آینده نزدیک قادر به افزایش سرعت ارایه در سایت های کاری نیز خواهیم بود.”

امنیت بهتر با هزینه کمتر با XenDesktop Citrix

Takabatake می گوید:” با توجه به قابلیت XenDesktop در مدیریت مرکزی دیتابیس CAD/PDM واقع در ژاپن، هزینه های عملیاتی به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده و همچنین امکان اضافه کردن لایه های امنیتی افزوده نیز وجود دارد. علاوه بر این در آینده با بهبود سرورها قادر به کاهش پیش نیازهای لازم درایستگاه­های کاری در سمت کاربر خواهیم بود بنابراین من اعتقاد دارم زیرساخت CAD/PDM توسعه یافته عملکرد طولانی مدت بالایی خواهند داشت.”

بهره ­وری در سراسر سایتهای کاری و ابزارها

Matsuki در ارتباط با اثرات ثانویه دسکتاپ های مجازی بیان کرد: ” دسکتاپ های مجازی با هدف استفاده در برنامه های 3D CAD به اجرا درآمد ولی اثرات ثانویه فراوانی را نیز به همراه داشت، به عنوان مثال کاربر امکان اتصال به دسکتاپ مجازی و ادامه فعالیت های خود را از هر مکانی خواهد داشت بنابراین کاربر هیچ یک از فرصت های کاری خود در سطح جهانی را از دست نمیدهد و یک فضای کاری سیار را به همراه خواهد داشت. همچنین چنانچه سیستم به صورت ناگهانی خاموش شود CAD/PDM موجود در دسکتاپ مجازی با هیچ مشکلی روبرو نخواهد شد. ما قادر به ارتقا خدمات رسانی از طریق افزایش ظرفیت سرورها در دیتاسنترهای امن، خواهیم بود.”

پیاده سازی دسک تاپ مجازی توسط سیتریکس XenDesktop

Takabatake اظهار داشت:” ما در آغاز شروع به راه اندازی این سیستم در امریکای شمالی و انگلستان کردیم که قصد توسعه این طرح در 16 سایت کاری و سایر مراکز طراحی و توسعه در مناطق مختلف را داریم.  از دیدگاه سیستم عامل ما قصد به حداقل رساندن استفاده از منابع سخت افزاری و پهنای باند شبکه در دسکتاپ های مجازی لینکوس را داریم به همین منظور نرم افزارهای HDX 3D سازگار با لینکوس نیاز داریم. همچنین با توجه به افزایش کاربران CAD/PDM انتظار داریم XenDesktop محصولاتی با کارایی بالا و در عین حال با حداقل نیازهای سخت افزاری و شبکه را تولید کند.”

Matsuki در ارتباط با اهداف آتی شرکت بیان کرد:” دسکتاپ های مجازی در حال حاضر به منظور ارایه برنامه های دیگری نیز استفاده می شوند اکنون با توجه به نتایج به دست آمده از استفاده در 3D CAD، کاربری دسکتاپ های مجازی در امور مختلفی مطرح می شود. تغییرات زیادی با پیاده سازی XenDesktop در سایت های کاری مختلف به وجود خواهد آمد. ما همچنان به تلاش خود در ایجاد ارزش تجاری با ساخت زیرساختهای مبتنی بر دسکتاپ های مجازی ادامه خواهیم داد.”

 

راه اندازی سیتریکس Xendesktop ، راه اندازی سیتریکس XenApp ، راه اندازی Citrix Xenapp ، راه اندازی Citrix Xendesktop ، راه اندازی Citrix Xen Server