7 استراتژی مهم در Email Security
ژانویه 6, 2021
راهکارهای امنیتی ایمیل ابری
ژانویه 6, 2021

راه حل های مختلف امنیت ایمیل ها

در این مقاله به بررسی راه حل های مختلف امنیت ایمیل ها میپردازیم. ایمیل ها راحت ترین کانال های ارتباطی در عصر دیجیتال رایانه ها و اینترنت هستند. هر فرد باسواد رایانه ای در زندگی خود ایمیل ارسال یا دریافت کرده است و آن ها مزایا و معایب خود را نیز دارند. عیب قابل توجه ایمیل ها این است که هکرها از این رسانه برای انتقال پیام هایی با محتوای مخرب برای سرقت اطلاعات محرمانه و صدمات جبران ناپذیر استفاده می کنند. با این حال سازمان های تجاری و کاربران فردی می توانند انواع مختلفی از راه حل های امنیت ایمیل ها را برای مقابله با این تهدید از سوی مجرمان اینترنتی استفاده کنند. برای خرید لایسنس سیسکو میتوانید به قسمت محصولات سایت ما مراجعه فرمایید.

تعریف امنیت ایمیل ها

ایمیل پنجره ای است که هکرها از آن برای نفوذ به سیستم های رایانه ای شما استفاده می کنند. همانطور که برای جلوگیری از ورود حشرات مزاحم به خانه خود روی پنجره ها محافظ دارید، می توانید با نصب نرم افزاری دسترسی و محتوای حساب های ایمیل خود را ایمن کنید. چنین اقدامات جمعی امنیت ایمیل ها را تعریف می کند.

افراد و همچنین سازمان های تجاری می توانند از این خدمات برای محافظت از دسترسی کلی به یک یا کل حساب های سازمانی خود استفاده کنند.

ویژگی های امنیتی ایمیل

سرویس های امنیتی ایمیل انواع مختلفی از راه حل های امنیتی ایمیل را ارائه می دهند. برخی از ویژگی های اصلی امنیت ایمیل به شرح زیر است.

 

فیلترهای هرزنامه

بخش قابل توجهی از ایمیل هایی که روزانه دریافت می کنید ایمیل های بازاریابی و تبلیغاتی هستند. این ایمیل ها صندوق ورودی ایمیل را مسدود می کنند به گونه ای که تقریباً برخی از ایمیل های رسمی یا ضروری را از دست می دهید. ثانیا مجرمان اینترنتی با فشار دادن ایمیل های فیشینگ خود ، از این ایمیل های بازاریابی نیز بهره می برند. یک کاربر بی خبر ممکن است چنین ایمیل هایی را باز کند و روی پیوندهای مخرب موجود در ایمیل فیشینگ کلیک کند. این می تواند منجر به عواقب جدی مانند به خطر انداختن جزئیات مالی شخص مانند حساب های بانکی، شماره کارت اعتباری و غیره شود.

نصب فیلترهای اسپم می تواند با هدایت آن ها به صندوق ورودی ایمیل متمایز و به تفکیک این ایمیل های بازاریابی و فیشینگ کمک کند. به این ترتیب صندوق ورودی ایمیل منظم شما مسدود نمی شود و ثانیا شما هیچ ایمیل مهم تجاری را از دست نمی دهید.

یک ویژگی امنیتی مهم ایمیل این است که می توانید حذف ایمیل های هرزنامه را در فواصل زمانی مشخص تعیین کنید. بدون نیاز به باز کردن می توان آن ها را به طور خودکار حذف کرد.

آنتی ویروس برای ایمیل

فیلترهای هرزنامه نقش تفکیک نامه های هرزنامه از ایمیل های معمولی را دارند. با این حال این ایمیل ها برای مدتی خاص در صندوق ورودی باقی می مانند و پس از آن به طور خودکار پاک می شوند. همیشه احتمال دسترسی کاربر به صندوق ورودی نامه ایمیل هرزنامه و باز کردن این پیوست های ایمیل وجود دارد.

هکرها از طریق اینگونه پیوست های ایمیل و پیوندهای جعلی در پیام ها محتوای مخربی را ارسال می کنند. اگر کاربری ناخواسته روی چنین پیوندهایی کلیک کند یا چنین پرونده هایی را بارگیری کند احتمال انتشار ویروس ها به سیستم های اطلاعاتی آن ها وجود دارد. روش صحیح برای مقابله با چنین شرایطی داشتن محافظت ضد ویروس قوی است. این برنامه نرم افزاری هر ایمیل ورودی و خروجی را از نظر محتوای مخرب اسکن کرده و ورود یا خروج آن ها را حسب مورد مسدود می کند. از این رو محافظت بهتری نسبت به فیلترهای اسپم ارائه می دهد زیرا این ویروس هایی را که می توانند در سیستم های شبکه رایانه ای ویرانی ایجاد کنند شناسایی و از بین می برد.

کنترل تصویر و محتوا برای محافظت از ایمیل ها

هکرها از ایمیل برای اهداف فیشینگ استفاده می کنند. پیوست های ایمیل می توانند حاوی پرونده ها و حتی تصاویر باشند. در چند وقت اخیر موارد فیشینگ بی شماری مشاهده شده است که مجرمان اینترنتی موفق به انتقال نرم افزار مخرب از طریق تصاویر شدند. بنابراین محافظت از سیستم ها با اسکن تصاویر برای سرویس های امنیتی ایمیل نیز امری حیاتی است. این یکی از مهمترین جنبه های امنیت ایمیل ها در امنیت اطلاعات است.

رمزگذاری داده ها

اطلاعات ایمیل شما هنگام انتقال در آسیب پذیرترین موقعیت خود قرار دارد و به مجرمان اینترنتی اجازه می دهد تا این پیام ها را در حین عبور رهگیری کرده و از آن ها برای برداشتن اطلاعات محرمانه استفاده کنند. می توانید فیلترهای هرزنامه را بر روی سیستم خود نصب کنید تا نامه های اسپم را شناسایی و تفکیک کنید. همچنین می توانید از آنتی ویروس محافظت کنید. با این حال هنگامی که محتوای ایمیل خود را هنگام حمل و نقل قرار می دهید از این ویژگی های امنیتی ایمیل کم استفاده می شود.