مزایای Cisco SecureX
اکتبر 24, 2020
آینده امنیت سازمانی | از فایروال ها گرفته تا فایروالینگ
اکتبر 26, 2020

مهندسی ترافیک مسیریابی با مراکز داده سیسکو

ما در حال شیوع عصر جدیدی هستیم که در همه گیر جهانی به 5G منتقل می شود . همانطور که به دوران هیجان انگیز 5G می رویم و شاهد افزایش روزافزون تعداد دستگاه های جدید آنلاین هستیم ، شبکه حمل و نقل در حال یافتن ظرفیت کلی آزمایش شده به روش هایی است که قبلاً هرگز ندیده ایم . میلیون ها کاربر صوتی ، داده ای و ویدئویی تلفن همراه و میلیون ها دستگاه اینترنت اشیا که به صورت 24 ساعته در روز وصل می شوند ، به معنای کنترل این بار ترافیکی یک چالش واقعی در آینده است . با ما همراه باشید با مهندسی ترافیک مسیریابی با مرکز داده سیسکو .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فایروال سیسکو سایت ما را دنبال کنید.

روش های مفید برای مهندسی ترافیک مسیریابی با مراکز داده سیسکو

سیسکو پیش بینی می کند تا سال 2021 ، 50 میلیارد دستگاه به اینترنت وصل خواهد شد . پیشرفت در 5G امکان اتصال اینترنت اشیا industrial صنعتی ، اتومبیل ها ، آموزش مجازی ، جوامع هوشمند ، ماشین آلات صنعتی و رباتیک را در سراسر جهان فراهم می کند .

دیدگاه جدیدی در مورد محل کار مدرن وجود دارد . نیمه اول سال 2020 به عنوان یکی از پرتلاطم ترین دوران در تاریخ ثبت می شود . تعداد افرادی که از خانه در سراسر جهان کار می کنند در طول بحران ویروس کرونا دو برابر شده است . بیماری همه گیر احتمالاً باعث افزایش دائمی کار از راه دور حتی پس از بحران می شود . با کمترین توجه ، این امر منجر به این شد که بسیاری از مشاغل مجبور شدند بخش زیادی از نیروی کار خود را به یک مدل کار در خانه منتقل کنند و منجر به اطمینان قابل توجهی از فناوری برای برقراری ارتباط و همکاری در یک شرکت و بین مشاغل می شود .

امروزه ارائه دهندگان خدمات در چه مکانی قرار دارند ؟

ما در جهانی زندگی می کنیم که وفاداری به نرم افزار به معیار واقعی وفاداری به برند تبدیل شده است . ارائه دهندگان خدمات در تلاشند تا برنامه مهندسی ترافیک مسیریابی بتواند به سرعت به کاربر نهایی برسد تا از تخریب تجربه جلوگیری کند . برش شبکه و مسیریابی بخش ، مسیریابی هوشمند و تمایز ترافیک را برای پشتیبانی کارآمد از این معماری توزیع شده فراهم می کند .

عملیات مهندسی ترافیک مسیریابی

مهندسی ترافیک مسیریابی ، شبکه را به بخش هایی تقسیم می کند که در آن می توان به هر گره و پیوند یک شناسه بخش یا یک SID اختصاص داد که توسط هر گره با استفاده از برنامه های افزودنی پروتکل مسیریابی استاندارد (ISIS / OSPF یا BGP) تبلیغ می شود و نیازی به اجرای موارد اضافی نیست .

از آنجا که ارائه دهندگان خدمات دامنه های حمل و نقل 5G را معماری می کنند ، بهره گیری از مسیریابی بخش با مهندسی ترافیک جهت طراحی شبکه نسل بعدی است .

امروزه ، بسیاری از ارائه دهندگان خدمات در حال حرکت به Segment Routing هستند زیرا به شبکه امکان می دهد نحوه ارائه برنامه ها را با سادگی و مقیاس پذیری بی نظیر متمایز کند .

سیسکو مسیریابی بخش را به کد نرم افزار NX-OS در سوییچ های سری Nexus 9000 مهندسی کرده است . این رشد بی سابقه به ارائه دهندگان خدمات نیاز دارد تا شبکه های خود را متحول کنند و Segment Routing در حال تبدیل شدن به یکی از کلیدهای موفقیت آمیز راه برای ایجاد این تحول است .

بخش مهندسی ترافیک مسیریابی (SR-TE)

Segment Routing Traffic Engineering (SR-TE) معماری ساده ، خودکار و مقیاس پذیر را برای مهندسی جریان های ترافیک در شبکه فراهم می کند . SR-TE از طریق یک تونل بین یک جفت منبع و مقصد انجام می شود جایی که از مفهوم مسیریابی منبع استفاده می کند ، جایی که منبع مسیر را محاسبه می کند و آن را به عنوان یک بخش در هدر بسته کد می کند .

TE یک رشته است که جریان های ترافیکی را برای دستیابی به توافق نامه های سطح سرویس (SLA) به مسیرهای شبکه اختصاص می دهد . به عنوان مثال ، فرض کنید که یک ارائه دهنده خدمات SLA را با مشتری حفظ می کند . SLA ضعف کم را تضمین می کند اما تأخیر کم را تضمین نمی کند . بنابراین ، ارائه دهنده خدمات ممکن است خط مشی TE را در مورد ترافیک آن مشتری اعمال کند ، که وی را مجبور می کند مسیرهای کم ضرر را طی کند .

امروزه ، سوئیچ های سری Cisco Nexus 9000 مشتریان را با مسیریابی بخش برای مهندسی ترافیک (SR-TE) قادر می سازد و این خدمات را به ارائه دهندگان خدمات که نیازی به حفظ وضعیت هر برنامه و جریان ندارند ، می دهد . در عوض ، به سادگی از دستورالعمل های حمل و نقل ارائه شده در بسته پیروی می کند . این قابلیت گوشه ای برای داشتن برش شبکه 5G در یک شبکه بک هال است .

SR-TE با استفاده از ECMP در هر سطح بخش ، از پهنای باند شبکه به طور موثرتری نسبت به شبکه های MPLS-TE سنتی استفاده می کند . از یک منبع هوشمند واحد استفاده می کند و گره های باقیمانده را از محاسبه مسیر مورد نیاز از طریق شبکه خلاص می کند .