در حال نمایش 8 نتیجه

لایسنس Vmware نرم افزاری است که به کمک آن می توان مجموعه ای کامل از سخت افزارهای مجازی سازی شده مانند کارت گرافیکی، دیسک های سخت، کارت شبکه و… را برای کامپیوتر مهمان مهیا و فراهم کرد.

در این مقاله به بررسی انواع لایسنس Vmware و مزایای استفاده از آن  پرداخته و توضیح داده می شود.

لایسنس vmware چیست؟

برای اطلاع در مورد این موضوع، باید ابتدا لایسنس را معرفی کرد و در مورد لایسنس و ویژگی های آن باخبر شد.

می توان اینطور توضیح داد که به مجوز یا سند قانونی که به فردی برای استفاده از نرم افزار یا خدمات داده می شود، لایسنس می گویند. در صورت داشتن لایسنس و استفاده از آن، مزیت های زیادی مانند امنیت بیشتر، تسهیلاتی مانند آپدیت  و  موارد دیگر فراهم می شود.

لایسنس ها برای استفاده به دو صورت کوتاه مدت و مادام العمر در اختیار کاربران قرار دارد. کاربران با پرداخت وجه به شرکت سازنده می توانند لایسنس مورد نیاز خود را دریافت کنند. با توجه به پیشرفت روزافزون فناوری و اینترنت، کاربران نیاز بیشتری به نرم افزارهای گوناگون دارند که وجود لایسنس باعث کامل شدن ایجاد امنیت در سیستم ها می شود.

لایسنس Vmware ، با توجه به مزیت های زیاد آن باعث پیشرفت شرکت ها و سازمان ها می شود. استفاده از این نوع لایسنس می تواند در مدیریت مؤثر سازمان ها کمک شایانی انجام دهد.

شرکت Vmware در سال 1998 در کالیفرنیا تأسیس شد و یکی از تولید کننده ی نرم افزارهای مجازی در بخش IT می باشد. استفاده از آن کاربرد مؤثر و زیادی در هر سطحی دارد. این نرم افزار را در سطح شرکت ها و سازمان های بزرگ راه اندازی می کنند و در نهایت بهترین کارآمد را دارد.

خود محصولات Vmware شامل مجازی سازی، نرم افزارهای ذخیره سازی، نرم افزارهای مرکز داده و موارد دیگر است.

در جاهایی که تعداد سرورها زیاد باشند برای استفاده از آن اهمیت پیدا می کند. وجود آن به خاطر مواردی مانند سرعت، فضای لازم برای نگهداری سرورها، استفاده از حداکثر توانایی سرورها، زمان در دسترس بودن و… بسیار ضروری است. نرم افزار های Vmware از چندین سیستم عامل و برنامه کاربردی به طور همزمان پشتیبانی می کنند.

برای افرادی که می خواهند تغییری در ساختار نرم افزار ایجاد کنند و آن را توسعه دهند، استفاده از این لایسنس بسیار قدرتمند و مؤثر است. برای کاربران استفاده از تمامی انواع موجود این لایسنس گزینه ای مطمئن برای پردازش و استفاده داده ها است.

انواع لایسنس Vmware

همان طور که گفته شد این لایسنس باعث کاهش هزینه و کم شدن پیچیدگی های مدیریت شبکه می شود و انواع آن به شرح زیر است:

1. لایسنس Vmware Work station (نسخه ی دسکتاپ)؛

این لایسنس برای نصب نیاز به سیستم عاملی مثل ویندوز دارد. این اولین محصول تولید شده شرکت Vmware است.

2. لایسنس Vmware Esxi server (نسخه ی سرور)؛

این نرم افزار نیاز به سیستم عامل رابط ندارد و مستقیم بر روی سخت افزار نصب می شود و تأثیر آن افزایش سرعت است.

3. لایسنس Vmware Vsphere.

لایسنس Vmware Vsphere آخرین و کامل ترین محصول Vmware می باشد. به خاطر ویژگی های زیادی که دارد کاربران و مدیران شبکه های بزرگ دنیا به خاطر استفاده و کارایی مناسبش، آن را انتخاب کرده اند.

کارکرد این نسخه اجرای اپلیکیشن های مهم کسب و کار است و قادر به جوابگویی سریع تمامی نیازهای کسب و کار است.

مجازی سازی در دسکتاپ شخصی با موارد زیر بیشتر امکان پذیر است:

1. Work station؛

2. Fusion.

مزایای استفاده از لایسنس Vmware

لایسنس Vmware ویژگی ها و مزایای زیادی دارد. تعدادی از مواردی که در زیر به آن اشاره می شود مزایای  استفاده از آن است.

 1. 1. وابستگی کمتر به سخت افزارهای ویژه و اختصاصی؛
 2. 2. استفاده مجدد از سخت افزار قدیمی؛
 3. 3. افزایش چابکی و کارایی در سیستم های دیتاسنتر؛
 4. 4. صرفه جویی خارق العاده در مصرف برق و سایر انرژی ها؛
 5. 5. تداوم کسب و کار؛
 6. 6. کاهش هزینه های پشتیبانی؛
 7. 7. کاهش هزینه های راه اندازی؛
 8. 8. کاهش شدید میزان فضای مصرفی در مرکز داده های شما Data center؛
 9. 9. اجرا کردن همه ی برنامه های قدیمی بر روی آن؛
 10. 10. افزایش فوق العاده سرعت ایجاد پیکر بندی سرور؛
 11. 11. کاهش زمان Down time؛
 12. 12. مدیریت ساده و راحت مرکز داده؛
 13. 13. افزایش پاسخگویی و بهره وری سیستم.

خرید لایسنس Vmware

در صورت نیاز و تمایل به خرید این لایسنس می توانید از طریق همین صفحه اقدام کرده و با تضمین محصول و قیمت مناسب، بدون هیچ نگرانی لایسنس را تهیه و  از آن استفاده نمایید.

در صورت هر گونه سؤال درباره محصولات، پایه ریزان فناوری هوشمند با کادری مجرب در خدمت شما است و می توانید با تماس تلفنی هر گونه سؤال  را مطرح نمایید.

قیمت لایسنس Vmware

پایه ریزان فناوری هوشمند سعی کرده است که لایسنس ها را با قیمتی مناسب و بسیار منصفانه و تخفیف دار در اختیار کاربران قرار دهد، به صورتی که اطمینان خاطر بابت خرید خود نداشته باشید و از خدمات و پشتیبانی تیم متخصص ما بهره مند باشید.

جمع بندی

در این مقاله از لایسنس Vmware و ویژگی های ان صحبت شد و مورد بررسی قرار گرفت و به برخی از مزایای آن  اشاره شد و همچنین انواع این نوع لایسنس که می توان از آن استفاده کرد، نام برده شد.

با استفاده از انواع لایسنس معتبر که از فروشگاه معتبر تهیه می شود، می توان  بهره وری را افزایش داد و در نهایت این کار امری مقرون به صرفه است.

بنابراین، بهترین لایسنس ها و محصولات مرتبط را می توانید از پایه ریزان فناوری هوشمند با مناسب ترین قیمت و در اسرع وقت تهیه نمایید. پایه ریزان فناوری هوشمند به شما کمک می کند تا از بهترین اخبار و تکنولوژی روز مطلع شوید.