شبکه, Citrix

کاربرد سیتریکس در خطوط کشتیرانی

سیتریکس
رای بدهید

شرکت Royal Caribbean Cruises دومین شرکت بزرگ کشتیرانی جهان واقع در میامی است. این شرکت شامل شش برند معروف از جمله Royal Caribbean International ، Celebrity Cruises و  Azamara Cruises است که با مجموع 42 کشتی در سراسر جهان در حال فعالیت است.

چالش بزرگ این شرکت بازسازی زیرساخت های منسوخ شده است

مراکز تماس در Royal Caribbean درآمد بیشتری نسبت به سایر بخش ها کسب می‌کند. از اواخر دهه 90 Royal Caribbean از تکنولوژی سیتریکس برای ارایه برنامه های کاربردی حیاتی برای کارکنان مراکز تماس در سراسر جهان، بهره برده است؛ در سال های اخیر هنگام شروع به کار مراکز تماس جدید به دلیل زیرساخت قدیمی بسیاری از آن ها با مشکلات اتصالات و ارتباطات منسوخ شده مواجه شدند.  Jeanine Graham-Bellamy مدیر فناوری شرکت Royal Caribbean Cruises اظهار داشت ، با توجه به اینکه تمامی مراکز تماس، دیتابیس منحصر به خود را دارند و چنین روشی صحیح نیست، به رویکرد جدیدی برای یکپارچه سازی زیرساخت مراکز به منظور استفاده بهینه از کلیه قابلیت های محیط سیتریکس نیاز دارند.

ادغام پایگاه های داده به منظور مدیریت آسان و متمرکز منابع

تیم IT شرکت The Royal Caribbean با همکاری Forthright Technology و Citrix مشکلات زیرساخت موجود را ارزیابی کردند و در قالب سند 350 صفحه ای راهکاری برای ایجاد یک مدل متمرکز ارایه دادند، Jack McElwayne مدیر EAI شرکت Royal Caribbean Cruises اظهار داشت، تکنولوژی Forthright عامل کلیدی در دست یابی به این موفقیت است. مشاوران Forthright و Citrix  زیرساختی یکپارچه برای مدیریت ساده تر و عملکرد بهتر در سطح جهانی ایجاد کردند. امروزه Citrix XenDesktop برنامه هایی چون Microsoft Windows desktops را به سرویسی که در هر لحظه در اختیار صدها کاربر به صورت همزمان قرار می گیرد تبدیل کرده است، Citrix XenApp امکان مدیریت مجازی و متمرکز  175 برنامه را برای اپراتورهای کروز پایگاه های داده ای که به تازگی به صورت یکپارچه فعالیت می کنند، را فراهم کرده است. Citrix XenClient نقش بسزایی در تسهیل مدیریت هزاران دسکتاپ مجازی در سراسر جهان دارد. فناوری Citrix CloudBridge قابلیت بهینه سازی WAN و اتصال یکپارچه به ابر را در فضای شرکت ها فراهم کرده است، Citrix NetScaler ADC موجب بهبود Load balancing به منظور دسترسی بهتر و ارتقا امنیت شده است. در نهایت سرویس Citrix Provisioning مدیران شبکه را در ارایه کامپیوتر های مجازی در هر لحظه به صورت انفرادی و یا  shared disk image، بدون نیاز به مدیریت و patch جداگانه سیستم ها، یاری می کند.

McElwayne  می گوید: ”  با قرار دادن CloudBridge در مراکز تماس، کلیه کارها از طریق دیتاسنتر واقع در فلوریدا صورت می گیرد. متمرکز کردن دیتاسنتر ها امکان توسعه مراکز تماس جدید در هر منطقه جغرافیایی بدون نیاز به تغییرات قابل توجه را فراهم کرده است”

مزایای کلیدی سیتریکس

1- هزینه های راه اندازی مراکز جدید به صورت قابل ملاحظه ای کاهش یافته است

 محیط سیتریکس جدید شرکت Royal Caribbean را در توسعه زیرساخت‌ها با هزینه پایین یاری کرده است، که موجب صرفه جویی در هزینه های عملیاتی شده است؛ با این راهکار شرکت به جای سرمایه گذاری در ایجاد دیتاسنترهای مستقر در هر یک از مراکز تماس، اعتبارات خود را در بهینه سازی زیرساخت های دیتاسنتر متمرکز خود سرمایه گذاری می کند. McElwayne می گوید: ” ما می‌توانیم یک زیرساخت بین المللی در کمترین زمان با حداقل هزینه استفاده کنیم که یک پیروزی بزرگ برای ما است”.

2- تسریع عملکرد و ارتقا قابلیت اطمینان

Royal Caribbean با استفاده از زیرساخت قوی و یکپارچه امکان ارایه سرویس‌های سریع و در دسترس با حداقل بار کاری مدیریتی برای تیم IT خود در ایالات متحده ، را فراهم کرده است. McElwayne می گوید: ”  ما شاهد کاهش 30 درصدی ترافیک داده به دلیل استفاده از سیتریکس به منظور ذخیره سازی اطلاعات هستیم، این نوع فشرده سازی و تسریع در ارسال اطلاعات موجب ارتقا اطمینان و عملکرد سیستم شده است”.

3- ارتقا رضایت مشتریان

تکنولوژی سیتریکس موجب ارتقا بهره وری کارکنان مراکز تماس شده است که منجر به بهبود سرویس های ارایه شده به مشتریان می شود. Scott Hartman سرپرست بخش رزرو Royal Caribbean می گوید: ” با استفاده از سیتریکس امکان ارایه ساده تر حجم عظیمی از اطلاعات به مراکز تماس وجود دارد، این مساله در بهبود کلیه مراحل پردازش و ارایه آخرین دیتا به هر یک از Agent کمک شایانی می کند بدین ترتیب هریک از مراکز قابلیت پاسخگویی و کارایی بهتری خواهند داشت در نتیجه رضایت مشتریان را جلب می‌کنند.”

4- پیش بینی

Royal Caribbean  درصدد بهبود فرآیند های صورت گرفته در داخل کشتی و خارج از آن، از طریق بکارگیری سیتریکس است، به عنوان مثال کارمندان با استفاده از محیط BYOD ، امکان دسترسی امن به اطلاعات شرکت را،از طریق تلفن های هوشمند خود، خواهند داشت. این سطح از دسترسی و اطمینان نقش بسزایی در ارتقا  کیفیت ارایه خدمات به مشتریان ایفا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =