مجله

نقش اصلی پلتفرم HPE OneView در جلوگیری از آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری

رای بدهید

بعد از خرید سرور، با استفاده از نرم‌افزار HPE OneView، می‌توان به وسیله یک کنسول متمرکز، تمامی شبکه شامل سرورها، شبکه و تجهیزات ذخیره‌ساز را مشاهده و مانیتور کرد. این نرم‌افزار جایگزین نرم‌افزار HP System Insight Manager است. به عنوان مثال، در صورت استفاده از Blade سرور در زیرساخت خود، HPE OneView اجزای مهم شبکه را همزمان و متمرکز در مدیریت سرورها قرار می‌دهد و در نتیجه زمان و منابع را صرفه‌جویی می‌کند. نرم‌افزار HPE OneView محصول 4 سال تحقیق شرکت اچ پی در زمینه مدیریت و مانیتورینگ شبکه است که به مدت 18 ماه پس از تولید آن بهینه‌سازی شده است. با استفاده از این نرم‌افزار، می‌توان وضعیت سلامت دستگاه‌ها را نیز مانیتور کرد و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، سرورها به گروه‌های مختلف قابل تقسیم‌بندی هستند و می‌توان وضعیت ارتباطی بین آنها را نیز مانیتور کرد. قطعاً تمامی موارد مربوط به این پلتفرم را نمی‌توان در یک جمله‌بندی خلاصه کرد و باید تمامی مزایای آن را مورد بررسی قرار داد. پس در پایه‌ریزان فناوری هوشمند، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مفهوم اصلی HPE OneView

این پلتفرم، که قبلاً با نام HP OneView شناخته می‌شد، یک پلتفرم مدیریت زیرساخت converged است. این پلتفرم یک رابط یکپارچه برای مدیریت سیستم‌های نرم‌افزاری تعریف شده در یک دیتا سنتر فراهم می‌کند. مدیران می‌توانند از طریق رابط آن، که به عنوان یک صفحه شیشه‌ای از آن یاد می‌شود، وظایف مدیریت و نگهداری را که در مدل سنتی به صورت دستی انجام می‌شد و به چندین ابزار مختلف نیاز داشت، خودکار کنند. OneView قادر است سیستم‌های فیزیکی موجود در مرکز داده مانند سرورها، دستگاه‌های ذخیره‌سازی و اتصالات شبکه را مدیریت کند. HPE OneView یک پلتفرم نظارت بر زیرساخت فناوری اطلاعات است که توسط شرکت Hewlett-Packard Enterprise ارائه می‌شود. این نرم‌افزار با یک API مدرن و مبتنی بر استاندارد طراحی شده است و ادغام اتوماسیون زیرساخت قدرتمند در ابزارها و فرآیندهای فناوری اطلاعات را آسان می‌کند. با استفاده از HPE OneView، می‌توانید سریع‌تر زیرساخت را استقرار کنید، عملیات را ساده‌تر کنید و بهره‌وری را افزایش دهید. نوآوری‌های HPE OneView بهترین تجربه مدیریت زیرساخت صنعت را به شما ارائه می‌دهد و عملیات راه‌اندازی را برای HPE BladeSystem، سرورهای این پلتفرم، ذخیره‌سازی 3PAR، شبکه HPE و HPE ConvergedSystems ساده می‌کند. در همین راستا، با بکارگیری پلتفرم HPE OneView، مدیران سیستم قادر خواهند بود تجهیزات سیسکو را نیز مدیریت کنند. این پلتفرم قابلیت همکاری با انواع تجهیزات سیسکو را دارد و امکان مدیریت و پیکربندی آن‌ها را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، با استفاده از HPE OneView، می‌توانید سوئیچ‌ها، روترها و دستگاه‌های شبکه دیگر سیسکو را مدیریت کنید.

منظور از HPE OneView چیست؟

منظور از HPE OneView چیست؟

کاربردهای HPE OneView که مهم هستند!

HPE OneView اصلی‌ترین کاربرد خود را در مدیریت و بهینه‌سازی سرورها، ذخیره سازها و شبکه‌ها دارد. این نرم افزار به سازمان ها کمک می کند تا به طور موثر و بهینه محیط های سرور خود را مدیریت کنند. با استفاده از HPE OneView، مدیران می توانند عملکرد سرورها را پیش بینی و بهبود بخشند، منابع را به طور بهینه تخصیص دهند و همچنین عملکرد و قابلیت اطمینان سیستم را افزایش دهند. این نرم افزار قابلیت های پیشرفته ای در زمینه مانیتورینگ و گزارشگیری دارد و به مدیران امکان مشاهده و پایش عملکرد سرورها، استفاده از منابع و وضعیت سلامت آنها را می دهد. همچنین، HPE OneView قابلیت تولید گزارش های جامع درباره عملکرد سرورها، استفاده از منابع و مشکلات موجود را داراست که به مدیران کمک می کند تصمیمات بهتری در مورد مدیریت سرورها بگیرند. زمانیکه در شبکه از لایسنس‌های امنیتی مانند فایروال یا IDS/IPS (Intrusion Detection/Prevention System) استفاده شود، HPE OneView می‌تواند به عنوان یک نقطه مرکزی برای مدیریت و پیکربندی این تجهیزات استفاده شود.

ایجاد سادگی در اتوماسیون

این پلتفرم با استفاده از هوش نرم‌افزارمحور خود، اتوماسیون زیرساخت شما را انجام می‌دهد و سادگی در انجام کارها و افزایش سرعت در ارایه خدمات IT برای اپلیکیشن‌ها و خدمات جدید را فراهم می‌کند. این نرم‌افزار، با معماری مدرن و منحصربفردش، سرویس‌های IT را سرعت می‌بخشد و با استفاده از راهکارهای نرم‌افزارمحور و تمپلیت‌ها، از بروز Downtimeها جلوگیری می‌کند. HPE OneView برای دیتاسنترهایی که تعداد دیوایس‌های آنها زیاد است و نیاز به مدیریت شبانه‌روزی، حداکثر Uptime و مدیریت زیرساخت دارند، مناسب است. با استفاده از HPE OneView، می‌توان زمان Downtime را 68 درصد کاهش، زمان پیاده‌سازی سرور را 63 درصد سریع‌تر و زمان پیاده‌سازی استوریج را 46 درصد سریع‌تر کرد. همچنین، پیکربندی VLAN و سرور ESXi جدید نیز تا 90 درصد سریع‌تر انجام می‌شود.

مزایای استفاده از HPE OneView

مزایای استفاده از HPE OneView

مزایای بکارگیری پلتفرم HPE OneView

به طور کلی، استفاده از پلتفرم HPE OneView برای مدیریت سیستم های IT در سازمان‌ها مزایای متعددی دارد. در زیر تعدادی از این مزایا بیان شده است:

1. مدیریت مرکزی:

HPE OneView به مدیران سیستم اجازه می‌دهد تا برنامه‌ها و پلتفرم‌های مختلف خود را در یک مکان مرکزی مدیریت کنند تا عملکرد سیستم‌های خود را بهبود بخشند، زمان و هزینه‌های مدیریت را کاهش دهند و بهبود قابلیت اطمینان و امنیت سیستم‌ها را فراهم کنند.

2. اتوماسیون:

HPE OneView قابلیت‌های اتوماسیون پیشرفته را فراهم می‌کند که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا عملکردهای مرتبط با مدیریت سرور را به طور خودکار انجام دهند. این شامل ایجاد الگوهای تکرارپذیر برای تنظیمات سرور، پیکربندی خودکار و مانیتورینگ پیشرفته است.

3. بهبود قابلیت اطمینان:

HPE OneView امکانات مدیریت قابلیت اطمینان را فراهم می‌کند تا سرورها و زیرساخت‌های خود را به طور بهینه مدیریت کنند. این شامل تشخیص و رفع خطاهای سخت‌افزاری، پیشگیری از خطاهای سرویس و مانیتورینگ عملکرد سرورها است.

4. بهبود بهره‌وری:

با استفاده از HPE OneView، می‌توان به طور بهینه از سرورها و زیرساخت‌های خود استفاده کنند و بهره‌وری را افزایش دهند. این شامل مدیریت منابع سرور، بهینه‌سازی مصرف انرژی و توزیع بار است.

5. امنیت:

امنیت یکی از مسائل مهم در این پلتفرم می‌باشد و امکانات امنیتی پیشرفته را مهیا شده تا سیستم‌های خود را در برابر حملات بدافزاری و نفوذ حفظ کنند. این شامل تشخیص و پیشگیری از حملات امنیتی، کنترل دسترسی و رمزگذاری است.

6. یکپارچگی با سایر محصولات HPE:

HPE OneView با سایر محصولات و راه‌حل‌های HPE سازگار است و قابلیت ادغام با آن‌ها را دارد. به طور ساده و هماهنگ از تمام محصولات HPE استفاده کنند و مزایای بیشتری را به دست آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =