شبکه, Other

برسی پلتفرم Rapid7 Insight و 6 قابلیت اصلی

برسی پلتفرم Rapid7 Insight
رای بدهید

پلتفرم Rapid7 Insight یا InsightVM چیست و چه کاربردی دارد؟

در سال 2015 پلتفرم Rapid7 Insight یا  InsightVM شروع به کار کرد. این پلتفرم از ویژگی‌های بی‌شماری برخوردار بوده و کاربرد فراوانی دارد. از جمله کاربردهای مجموعه InsightVM می‌توان به تحقیقات در زمینه آسیب‌پذیری، انواع دانش‌های بهره‌برداری، تشخیص رفتار مهاجم، اسکن دیتا در اینترنت و نمایش تجزیه و تحلیل‌های انجام شده بر روی این دیتاها و ارائه یک گزارش کامل از دسترسی به آن‌ها اشاره نمود. همچنین از طریق این پلتفرم می‌توان مقیاس‌پذیری صورت گیرد و روشی کارآمد برای جمع‌آوری دیتاهای آسیب‌پذیر و رفع مشکلات آن‌ها، طراحی گردد.

 پلتفرم Rapid7 Insight

پلتفرم Rapid7 Insight

کاربرد‌های پلتفرم Rapid7 Insight

1. تشخیص و شناسایی ریسک و اولویت‌بندی آن

کاربران می‌توانند با استفاده از پلتفرم مورد نظر، ریسک‌ها و خطرات اطراف را به خوبی شناسایی کرده و برحسب این خطرات، پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند. در نتیجه به همگام با تیم‌های فنی و تیم یکپارچه‌سازی Rapid7 پیش خواهند رفت. علاوه بر آن، InsightVM علاوه بر شناسایی ریسک‌ها و آسیب‌پذیری‌های موجود در محیط فناوری اطلاعات، تمامی موارد آسیب‌پذیری را در زیرساخت‌های Local، Cloud، containerized، virtual و راه دور را نیز شناسایی می‌کند. همچنین با استفاده از آن می‌توان راهی برای تبدیل آسیب‌پذیری‌ها به یک ریسک تجاری یافت کرده و احتمال مورد هدف قرار گرفتن از طرف مهاجمان را نیز شفاف‌سازی نمود.

Rapid7 Insight

Rapid7 Insight

2. گسترش و افزایش امنیت

زبان‌های مشترک موجود در پلتفرم Rapid7 Insight، موجب می‌شود تا بتوان فضاهای به اشتراک گذاشته قدیمی را با یک تیم جدید مدیریت نمود.

3. ادامه پیشرفت با پلتفرم Rapid7 Insight

همانطور که گفته شد، مجموعه InsightVM شرایط بهینه‌ای را برای امنیت هرچه بیشتر محیط فراهم می‌کند و با در نظر گرفتن شرایط و معیارهای استاندارد، موجب پیشرفت هرچه بیشتر تیم خواهد شد.

4. تأثیرگذاری و ارائه راه‌حل به همراه انجام اصلاحات

از این پلتفرم به عنوان یک راه‌حل قطعی استفاده نمی‌شود. بلکه InsightVM به عنوان یک دیدگاه، چشم‌انداز یا هدف مشترک بوده که موجب در یک راستا قرار گرفتن تیم‌ها و هم تراز شدن آن‌ها خواهد شد. همچنین به عنوان یک رویکرد پیشگیرانه برای مدیریت آسیب‌پذیری نیز شناخته می‌شود. بر اساس همین ویژگی می‌توان دست به انجام اقدامات اصلاحی زده و راه را برای پیشرفت هرچه بیشتر فراهم نمود.

5. ارزیابی Endpoint

Insight Agent، یک عامل جهانی و در واقع یکlightweight  است که داده‌ها را برای پلتفرم‌های Rapid7 InsightVM، InsightIDR و InsightOps جمع‌آوری و آماده تجزیه و تحلیل می‌کند.

6. افزایش حداکثری ارزش Tech Stack

راه‌حل‌های نقطه‌ای یکی از ابزارهای قدیمی بوده که در حال حاضر کابرد چندانی ندارد. تیم یکپارچه‌سازی Rapid7، مجموعه InsightVM با به عنوان یک منبع اطلاعاتی مهم و اساسی برای سایر برنامه‌های امنیتی معرفی کرده و موجب بهبود عمکلرد دیگر محصولات مجموعه نظیر InsightIDR می‌شود. علاوه‌بر آن پلتفرم Rapid7 Insight یا همان InsightVM، یکی از بهترین منابع داده بوده که راه‌حل‌های دیگر را در tech stack جمع‌آوری می‌کند. این راه‌حل‌ها اغلب از SIEM و فایروال گرفته می‌شوند تا به وسیله آن‌ها سیستم‌های ticketing تقویت شوند. به‌طور کلی InsightVM با 40 فناوری پیشرو در این زمینه ادغام شده و به وسیله یک RESTful API ، ابزارهای دیگر را ارزشمند می‌کنند.

ویژگی‌های کلی مجموعه InsightVM

این مجموعه از ویژگی‌های بسیاری برخوردار بوده که در ادامه با مهم‌ترین آن‌ها، آشنا خواهیم شد؛

 • به‌طور خودکار و هوشمند می‌توان تمامی ریسک‌ها را در زیرساخت، شناسایی کرد.
 • اولویت‌بندی ریسک‌ها و خطرات به وسیله مجموعه InsightVM.
 • زیرساخت‌های Cloud و Virtual از طریق این پلتفرم قابل ارزیابی است.
 • با استفاده از InsightVM می‌توان ارزیابی پالیسی انجام داد.
 • نظارت بر سطح حملات قابل ارزیابی بوده و می‌توان آن‌ها را تجزیه و تحلیل نمود.
 • دارای قابلیت Automation-Assisted Patching.
 • دارای داشبوردهای Live برای دسترسی بهتر.
 • انجام پروژه‌های IT-Integrated Remediation یا اصلاح یکپارچه فناروری اطلاعات
 • افزایش و گسترش امنیت کانتینر
 • دارای عامل Lightweight Endpoint
 • استفاده بسیار آسان و دسترسی راحت کاربران به ویژگی‌های این پلتفرم

همچنین با استفاده از پلتفرم Rapid7 Insight، برای شروع عملیات patching، تا اسکن کامل دیتاها منتظر ماند و بلافاصله می‌توان این کار را انجام داد. با این اقدام، میزان ریسک نیز تا حد زیادی کاهش می‌یابد. در همین راستا، شما می‌توانید نسبت به خرید لایسنس Rapid7 Insight در پایه ریزان فناوری هوشمند اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هشت =