امنیت, Other

راهنمای خرید نرم افزار آنتی ویروس

راهنمای خرید نرم افزار آنتی ویروس
رای بدهید

انواع نرم افزار آنتی ویروس می تواند از Windows PC ،Mac یا دستگاه Android شما در برابر انواع بدافزار محافظت کند. اگر می خواهید از رایانه شخصی Windows ، Mac یا دستگاه Android خود در برابر نرم افزارهای مخرب محافظت کنید ما در اینجا به شما کمک می کنیم تا یک آنتی ویروس مناسب را انتخاب کنید. در اینجا برخی از نکات اساسی وجود دارد که باید هنگام خرید در اطراف جستجو کنید و می توانید برای انتخاب بهترین نرم افزار آنتی ویروس از نکات زیر استفاده کنید.

انتخاب نرم افزار آنتی ویروس با بالاترین قدرت شناسایی

شما قبل از انتخاب باید مطمئن شوید که نرم افزار آنتی ویروس موردنظر حداقل 95 درصد از بدافزارها را شناسایی کند و اطمینان حاصل کنید که میزان شناسایی با نرخ بالای مثبت کاذب همراه نباشد. بر اساس آزمایش ماهانه آزمایشگاه های مستقل AV-TEST و AV-Comparatives ،Bitdefender ،Kaspersky Lab ، Norton و Trend Micro بهترین تشخیص بدافزار را در میان محصولات ویندوز ، Mac و Android AV ارائه می دهند. برخی از محصولات آنتی ویروس رایگان به خوبی از سیستم شما در برابر بدافزار محافظت می کنند از جمله Kaspersky Security Cloud Free ، Bitdefender Antivirus Free Edition و حتی Windows Defender داخلی مایکروسافت. اما محصولات پولی به خصوص در ویندوز دارای ویژگی های اضافی بهتر و بیشتری هستند. به عنوان مثال Bitdefender Antivirus Plus دارای محافظت از باج افزار داخلی و یک مرورگر مخصوص برای گشت و گذار ایمن است.

سهولت استفاده از نرم افزار

اکثر کاربران آنتی ویروس گزینه تنظیم آن را فراموش می کنند اما گاهی اوقات خوب است که زیر ذره بین رفته و نرم افزار را به دلخواه تغییر دهید. به عنوان مثال نرم افزار Trend Micro به شما امکان می دهد اسکن ها را از صفحه اصلی شروع کنید در حالی که نرم افزار آنتی ویروس Avira به شما امکان می دهد تنظیمات دقیق تر و بیشتری را انجام دهید.

  • حتما قبل از خرید نرم افزار آنتی ویروس را امتحان کنید

بیشتر محصولات آنتی ویروس پولی در مک و ویندوز به شما امکان می دهد آن ها را به مدت یک ماه رایگان امتحان کنید. در اکثر بهترین برنامه های آنتی ویروس اندروید از یک مدل freemium استفاده می شود که اصول اولیه در آن رایگان است اما ویژگی های اضافی مفید باید پرداخت شود.

  • بیش از آنچه نیاز دارید پرداخت نکنید

اکثر سازندگان آنتی ویروس سه نوع یا بیشتر از محصولات ویندوز را به فروش می رسانند که هرکدام گران تر از محصولات قبلی هستند. تفاوت ها در ویژگی های اضافی هر محصول ارائه می شود مانند کنترل والدین، ​​مدیریت رمزهای عبور، نرم افزار پشتیبان گیری، محافظت از هویت یا ذخیره سازی آنلاین. اگر به موارد اضافی که محصولات ضد ویروس گران تر ارائه می دهند نیازی ندارید به گزینه های ارزان تر پایبند باشید.

به دنبال محافظت از ایمیل و وب باشید

شما باید به دنبال آنتی ویروسی باشید که قبل از باز کردن ضمیمه نامه های ایمیل، آن ها به طور خودکار نمایش داده شوند و همچنین وب سایت ها را قبل از بارگیری بررسی کنید. تقریباً تمام نرم افزارهای آنتی ویروس پولی ویندوز هر دو را انجام می دهد. در میان محصولات رایگان(برای استفاده و ورود به وبسایت اصلی از شکن استفاده کنید) Avast Free Antivirus ،AVG AntiVirus Free و Bitdefender Antivirus Free هم این کار را انجام می دهند.

  • محصولات آنتی ویروس داخلی مایکروسافت به اندازه کافی خوب هستند

در طول چند سال گذشته ما Windows Defender ویندوز 8.1 و 10 را مشاهده کرده ایم که به طور پیوسته در حال بهتر شدن است. Window Defender اکنون به اندازه بسیاری از نرم افزارهای آنتی ویروس شخص ثالث (به خصوص در ویندوز 10) در شناسایی بدافزار تبحر دارد.

  • مجوزهایmultiplatform  و multidevice را در نظر بگیرید

اگر تصمیم گرفته اید هزینه ای برای خرید نرم افزار آنتی ویروس پرداخت کنید و رایانه ها و تلفن های هوشمند زیادی دارید بسته هایی را که چندین دستگاه ویندوز ، macOS ، اندروید و حتی iOS را پوشش می دهد با یک قیمت بررسی کنید.

برای خرید فایروال و آنتی ویروس می توانید به وب سایت پایه ریزان فن آوری هوشمند مراجعه نمایید و همچنین برای مطالعه سایر مقالات مشابه می توانید به بخش وبلاگ ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =