مجله

ChatGPT انقلابی در دنیای هوش مصنوعی

ChatGPT انقلابی در دنیای هوش مصنوعی-پایه ریزان
رای بدهید

هوش مصنوعی در تلاش این است که تا جای ممکن در دنیای امروزی جای مردم را بگیرید. در واقع بیشتر ابتکار هوش مصنوعی که بیشتر مردم با آشنایی دارند مربوط به ربات‌ها هستند که در حال حاضر به اوج پیشرفت خود رسیده‌اند. در حال حاضر توسعه فناوری به طور پیوسته ادامه دارد و همواره ابزارهای جدید برای کمک به مردم ساخته شده‌اند، که به تسهیل و کارآمد‌تر ساختن انجام وظایف مختلف کمک می‌کنند. یکی از ابتکارهای جدیدی که به تازگی در بین مردم رواج پیدا کرده است و واقعا می‌توان از آن استفاده بهینه انجام داد، مربوط به ChatGPT است. چت بات هوش مصنوعی ChatGPT، یکی از جدیدترین دستاوردهای بشر در عرصه فناوری هوش مصنوعی محسوب می‌شود که با درک بهتر زبان طبیعی انسان جهت ارائه پاسخ‌های دقیق‌تر به پرسش‌های مطرح شده می‌باشد. با این تکنولوژی جدید، دیگر نگران سؤال‌های ذهن خود نباشید و در هر عرصه‌ای که مایل هستید، می‌توانید از چت جی پی تی بپرسید. خوشبتخانه این علم برای تمامی کسب و کارها، بخصوص افراد برنامه نویس و تریدرها بیشترین استفاده را داشته است و البته برای افرادی که می‌خواهند زودتر به جواب پرسش‌های خود برسند، کاملا کاربردی است.
با این حال، در این مقاله قصد داریم که به معرفی چت جی پی تی بپردازیم و آن را به طور کامل شرح دهیم. پس با ما در پایه ریزان هوشمند همراه باشید تا از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا با خبر باشید.

توضیح مختصری از ChatGPT

ChatGPT یک سیستم هوش مصنوعی است که برای پاسخ دادن به سوالات کاربران طراحی شده است. این سیستم از الگوریتم GPT استفاده می‌کند که توسط شرکت OpenAI توسعه داده شده است. این تکنولوژی جدید با استفاده از شبکه‌های عصبی عمیق و الگوریتم‌های پردازش زبان طبیعی، توانایی درک سوالات و پاسخ‌دهی به آن‌ها را دارد. همچنین، این سیستم قابلیت یادگیری پویا و بهبود پاسخ‌دهی خود را داراست. به عبارت دیگر، ChatGPT می‌تواند با گذشت زمان بهترین پاسخ‌ها را یاد بگیرد و بهبود پاسخ‌دهی خود را نشان دهد. این سیستم می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها، از جمله پشتیبانی مشتری، تحلیل داده، آموزش و پرورش و … مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، در حوزه پشتیبانی مشتری، ChatGPT می‌تواند به صورت خودکار به سوالات مشتریان پاسخ دهد و به آن‌ها کمک کند تا به راحتی با مشکلات خود روبرو شوند. در حوزه تحلیل داده، ChatGPT می‌تواند به صورت خودکار داده‌های بزرگ را تحلیل کند و نتایج دقیق‌تری را ارائه دهد. اگر بخواهیم خیلی خلاصه به آن اشاره کنیم، این فناوری جدید یک سیستم هوشمند است که با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، می‌تواند در حوزه‌های مختلف به کار گرفته شود و بهبود عملکرد و کارایی سازمان‌ها را بهبود بخشد.

ChatGPT

ChatGPT

آیا هوش مصنوعی می‌تواند از انسان هم فراتر رود؟

هوش مصنوعی یکی از موضوعات پرطرفدار در زمینه علوم کامپیوتر می‌باشد که هدف آن هوشمند کردن ماشین‌ها و کامپیوترها است. تحقیقات فنی و تخصصی متعددی در ارتباط با آن وجود دارد. با توجه به سرعت فزاینده تغییرات تکنولوژیک، هوش مصنوعی بسیاری از مشاغل انسان را به خود اختصاص داده است و نتایج بسیار خوبی را ارائه می دهد که کارآمدتر و موثرتر از انسان است. شاید در چندین سال اخیر این تکنولوژی بتواند در بیشتر مسائل زندگی انسان دخالت داشته باشد و حتی فراتر از انسان عمل کند اما با وجود همه داده‌ها و پیشرفت در زمینه هوش مصنوعی، اکنون نمی‌توان ثابت کرد که ماشین‌ها می‌توانند از مردم بهتر عمل کنند و در همه زمینه‌ها عاقل تر باشند. حداقل در حال حاضر به این شکل نیستند و در مرحله ابتدای تکنولوژی هستند. اما باید در نظر داشته باشید که هوش مصنوعی به‌طور کاملاً بی‌نقص عمل نمی‌کند و ضعف‌هایی در خروجی این چت بات وجود دارند که باید پیش از ارائه عمومی مرتفع شوند اما در هر صورت احتمال فراتر بودن آن وجود دارد.

چگونگی دسترسی به هوش مصنوعی ChatGPT

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، برای اینکه به چت جی پی تی دسترسی داشته باشید باید وارد وبسایت شرکت OpenAI شوید و همچنان حساب کاربری را ایجاد کنید. در زمان ایجاد حساب کاربری از شما ایمیل و شماره تلفن درخواست می‌کند که باتوجه به تحریم بودن ایران، قادر به وارد کردن شماره تماس نخواهید بود. اما نگران این موضوع نباشید، با استفاده از شماره مجازی که برخی از وبسایت‌های ایرانی آن را در اختیار شما قرار می‌دهند، می‌توانید برای ورود از آنان استفاده کنید. همچنین از شما خواسته می‌شود تا دلیل اصلی خود را برای استفاده از خدمات OpenAI بیان کنید. پس از ورود به حساب کاربری خود قادر خواهید بود تا با چت GPT گفتگو کنید برای این کار کافی است تا همانند ابزارهای چت رایج، متنی را در باکس گفتگو وارد کرده و کلید Enter را از روی صفحه کلید بفشارید. شما بعد از ایجاد حساب کاربری قادر خواهید بود که پرسش‌های خود را در هر زمینه‌ای مطرح کنید و از آنجای که دسترسی به این تکنولوژی برای کشور ما غیر قابل دسترسی است، باید از vpn استفاده کنید.

هوش مصنوعی ChatGPT

هوش مصنوعی ChatGPT

آیا ChatGPT برای همیشه رایگان نخواهد بود؟

در حال حاضر، این تکنولوژی به طور رایگان در دسترس عموم مردم قرار گرفته است، اما شرایط دسترسی رایگان به این ابزار در آینده تغییر خواهند کرد. سم آلتمن، رئیس OpenAI، میانگین هزینه هر پاسخی که چت GPT ارائه می‌دهد را بسیار پایین اعلام کرد، اما تاکید کردند که به دلیل هزینه‌های محاسباتی از این ابزار، شرکت قصد درآمد از آن را دارد و شاید در چند ماه اخیر شاهد پولی بودن آن خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =