مجله

سیتریکس به منظور ارتباط نیازهای بهداشت

رای بدهید

مراکز علمی پزشکی از سیتریکس به منظور ارتباط نیازهای بهداشت و درمان با آموزش و پرورش بهره میگیرند

هر سازمانی با کاربران Remote ، جهت تضمین الزامات قانونی، نیاز به حفظ امنیت داده ها در هنگام ارسال در داخل شبکه و خارج از آن را  دارد. مرکز علوم پزشکی تگزاس TTUHSC El Paso تنها مدرسه پزشکی در جنوب تگزاس و تنها مرکز بهداشتی درمانی در مرز ایالات متحده و مکزیک است. TTUHSC El Paso جامع ترین مرکز ارایه دهنده خدمات بهداشتی در آن منطقه است که بیش از 40 سال است در زمینه ارایه خدمات به بیماران و اقشار کم درآمد جامعه فعالیت دارد. سیستم دانشگاهی تگزاس، مراکز دانشگاهی را ملزم به استفاده از IT به منظور رفع نیازهای پزشکان، پرستاران، دانشجویان پزشکی و متخصصان حوزه مراقبت های بهداشتی، داشته است.

تیم TTUHSC El Paso IT به منظور ارایه اطلاعات با قابلیت اطمینان و دسترسی بالا به دانشجویان و متخصصین حوزه مراقبت های بهداشتی با چالش بزرگی روبرو بود، در عین حال می بایست از مطابقت اطلاعات PHI  و PII  با قوانین HIPAA اطمینان حاصل می شد.

TTUHSC El Paso علاوه بر مشکل ارایه خدمات به دو گروه کاری کاملا متمایز با انواع مختلفی از چالش های فنی نیز روبرو بود. متخصصان علاوه بر دسترسی به VDI استفاده شده در کلینیک ها و آزمایشگاهها، نیاز به دسترسی به پرونده های electronic medical records) EMRs) ، سیستم های تصویربرداری  Xray ، MRI و اسکن CT دارند. دانشجویان پزشکی در سیستم ها و ابزارهای سیارخود ،نیاز به دسترسی به ابزارهای آموزشی به اشتراک گذاشته شده را دارند. همچنین این دانشگاه در حال گذار از آموزش های مبتنی بر تخته سیاه به آموزش مبتنی بر ابر در دانشگاه Canvas برای واحد های پزشگی آنلاین است، این روش به عنوان یک راهکار جدید در ارزیابی EMR نیز مطرح است.

تیم TTUHSC El Paso IT از Citrix NetScaler برای اطمینان از دسترسی کاربران به اطلاعات و نرم افزارهای مورد نیاز بدون توجه به مکان ابزارهای مورد استفاده و بدون نیاز به پیش شرط ها و منابع اولیه، استفاده می کند، همچنین NetScaler این مرکز را در مطابقت سریع و مطمعن با HIPAA یاری کرده است.

قبل از مهاجرت به NetScaler، مرکز TTUHSC El Paso از یک راهکار load balancing که امکان multi-tenancy  در آن وجود نداشت، بهره می برد، در برخی موارد هویت کاربرانی که وارد سیستم می شدند به درستی شناسایی نمیشد و کاربران در دسترسی به نرم افزارهای مورد نیاز خود نیز با مشکلات عدیده ای مواجه بودند. بنابراین دانشگاه از Citrix XenApp به منظور ارایه نرم افزار EMR به بیش از 800 کاربر و از Citrix XenDesktop در فراهم آوردن 185 دسکتاپ مجازی بالینی در آزمایشگاه ها بهره برده است. همچنین تیم IT در صدد استفاده از یک SSL پیشرفته برای VPN است.

طبق گفته Jorge Caballero، مدیر توسعه زیرساخت TTUHSC El Paso،  تیم IT این مرکز با توجه به قابلیت های منحصر به فرد NetScaler در افزونگی و ادغام با بستر مجازی سازی موجود – XenApp و XenDesktop- و همچنین دسترسی مناسب برای کلیه کاربران، از آن بهره برده است.

امروزه TTUHSC El Paso از ابزار NetScaler SDX multi-tenant به منظور توزیع بار نرم افزارها برای دسترسی بهتر آن ها، استفاده می کند. Caballero می گوید: ” این بستر یک زیرساخت قوی و در دسترس را فراهم کرده است؛ استفاده از این نرم افزار برای ما بسیار اطمینان بخش است زیرا در صورت از کار افتادن هریک از Instance  از پاسخگویی سایر Instance اطمینان داریم.” دانشگاه بار کاری سرورهای خود را از طریق واگذاری بسیاری از وظایف به ابزارهای NetScaler ، کاهش داده است و برای جلوگیری از  بروز هرگونه ایراد فنی از قابلیت ساخت نمونه های مجازی افزونه استفاده کرده است. منظور از Multi-tenancy این است که تیم IT امکان ساخت چندین نمونه مجازی جهت انجام تست های لازم برای سناریو های توسعه سیستم ها بدون تاثیرگذاری بر محیط برنامه های در حال استفاده است.

Francisco Rivera مهندس شبکه شرکت TTUHSC El Paso میگوید:” سیتریکس در کاهش هزینه های عملیاتی و زیرساخت تاثیر بسزایی داشته است و همزمان با کاهش هزینه های مالکیت، در افزایش مهارت های کسب و کارها و IT ، که رضایت مشتری و بهره وری کاربر را به همراه دارد، نقش موثری دارد”. TTUHSC El Paso از NetScaler برای اطمینان از اتصال صد درصد کاربران استفاده می کند، همچنین تیم IT شرکت را در ایجاد افزونگی و قابلیت اطمینان مورد نیاز برای کاربران واقع در سایت های کاری و کاربران سیار یاری می کند. با توجه به اینکه NetScaler کارایی پنج برابر سایر راهکارهای  Application Delivery Controller) ADC) ارایه می دهد نه تنها اتصال کاربران را کنترل می کند بلکه سرعت این اتصالات را در بالاترین سطح ممکن نگه می دارد.

راهکار جدید TTUHSC El Paso مزیت هایی چون کارایی و سرعت بالاتر را همزمان برای کاربر فراهم می کند و موجب کاهش درخواست های پشتیبانی می شود. به وسیله NetScaler تیم های IT نمونه های جدید را بدون تاثیر گذاری در سایر محصولات تست می کنند، مدیران پایگاههای داده به سرعت نمونه های مورد نیازجهت تست یا توسعه خود را ایجاد می کنند، به این ترتیب با استفاده از پردازنده های ابزارهای NetScaler  تیم IT  چهره کارآمدتر و یکپارچه تری پیدا می کنند و در عین حال کنترل بیشتری بر نحوه اشتراک و ارایه منابع دارند.

راهکاری ساده برای مدیریت

کاربری کنسول مدیریتی NetScaler  بسیار آسان است به این ترتیب تیم IT قادر به ساخت نمونه ها و تکرار آن ها در صورت نیاز هستند. تیم TTUHSC El Paso IT هر دو ابزار NetScaler  خود را از طریق داشبورد مدیریتی مرکزی کنترل می کند. Caballero می گوید:” سیتریکس امکان ارایه محیطی امن، کارآمد و با دسترسی بالا را برای تمامی کاربران فراهم کرده است.”

قابلیت سازگاری با زیرساخت های مختلف و تامین الزامات امنیتی

صنایع مرتبط با مراقبت های بهداشتی مستلزم نظم و مقررات پیچیده ای است، ابزارهای NetScaler از آخرین تکنولوژی های رمزگذاری به منظور کمک به متخصصان IT در مطابقت با قوانین سازمانی همچون HIPAA یاری می کند. تیم TTUHSC El Paso IT  قادر به SSL offloading به منظور کنترل رمزگذاری و رمزگشایی ترافیک از طریق پردازش ترافیک در ابزارهای NetScaler هستند. NetScaler به منظور تامین الزامات امنیتی، ارایه اطلاعات در شبکه و خارج از دیتاسنتر را کنترل و محافظت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 10 =