مجله

فایروال : پایه و اساس یک بستر امنیتی قوی

رای بدهید

محصولات امنیتی امروز باید شامل یکپارچه سازی خارج از جعبه ، همکاری با راه حل های شخص ثالث ، تهدید و اطلاعات زمینه ای ، اتوماسیون و بیش از هر چیز دیگر ، ساده سازی عملیات باشد . این روند پایه و اساس یک بستر امنیتی قوی نام دارد .

محصولاتی مانند فایروال ها در طول تاریخ اساساً بر اساس شایستگی های آن ها به عنوان یک راه حل مستقل ارزیابی شده اند . این منطقی بود زیرا فایروال همیشه به عنوان یک مولفه اساسی وضعیت امنیتی هر سازمان مورد توجه قرار گرفته است . این امر نیز به طور گسترده ای توسط فروشندگان و تحلیل گران صنعت که به طور گسترده ای دسته خاصی از مجموعه ویژگی های فایروال ، راهنماهای استقرار و ویژگی های عملکرد را منتشر می کنند ، تقویت شد . اما هرچه شبکه ها به هم پیوسته تر می شوند و تهدیدها پیچیده تر و مخفیانه تر می شوند ، نقش firewall به عنوان یک راه حل “مستقل” و منزوی به طور فزاینده ای به چالش کشیده می شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فایروال سیسکو سایت ما را دنبال کنید.

آینده بستر امنیتی قوی با فایروال

فایروال مدتهاست که بازیگر اصلی پشته امنیتی هر سازمانی است . اما با افزایش روندهایی مانند فضای ابری و تحرک ، اندازه سطح حمله زیرساخت های ما بسیار افزایش یافته و کار محافظت از شبکه ها ، داده ها ، کاربران و برنامه های ما را پیچیده تر کرده است . آنچه در گذشته یک محیط شبکه واحد بود ، به چندین ریز محیط تبدیل شده و دیوارهای آتش سنتی با مخلوطی از وسایل و خدمات فیزیکی و مجازی تقویت می شوند .

از اهمیت فایروال کاسته نشده است و در واقع ، آن بیش از هر زمان دیگری مرتبط است . اما وقت آن است که به گونه ای دیگر فکر کنیم . ما باید به فراتر از عوامل شکل مانند وسایل فیزیکی یا مجازی نگاه کنیم تا در مورد “فایروال کردن” به عنوان عملکردی فکر کنیم . Firewalling اکنون ارائه کنترل های امنیتی کلاس جهانی است و عناصر اصلی برای جلوگیری ، شناسایی و متوقف کردن حملات سریعتر و دقیق تر با خط مشی مشترک و تهدیدهایی که در صورت نیاز به آن نیاز دارید .

فایروال ها در طی سالیان گذشته قابلیت ها و ادغام های پیشرفته بسیاری را به شما اضافه کرده اند ، اما در یک مرحله خاص ، شما به چیز دیگری نیاز دارید . شما به یک نمای بستر امنیتی قوی در کل پایگاه های امنیتی خود نیاز دارید . یک نقطه واحد از ادغام چند وجهی و یک مکان واحد برای انجام گردش کار و پیگیری معیارهای اصلی عملیاتی . این جایی است که سیستم عامل امنیتی وارد می شود .

ظهور سکوی امنیتی

صنعت امنیت در معرفی دسته بندی های مهیج و جدید محصولات فوق العاده عمل کرده است . یک برآورد تعداد دسته های محصولات امنیت سایبری را 70 برابر می داند . با معرفی بیشتر دسته ها ، سطح سر و صدا و پیچیدگی افزایش می یابد و این پیچیدگی را می توان به وضوح در داخل مجموعه امنیتی هر سازمان مشاهده کرد .

مشاغل در تلاشند تا راه حل های امنیتی متفاوت را عملیاتی کنند تا سیاست های سازگار و دید یکسان تهدید را حفظ کنند . طبق مطالعه معیار CISO ما ، فقط 35٪ از پاسخ دهندگان گفتند که تحقیق در مورد یک مصالحه ، مهار آن و اصلاح آن آسان است . در پاسخ به این چالش ، دسته جدیدی از محصول شروع به ریشه دواندن کرده است . پلتفرم امنیتی که گاهی اوقات XDR نامیده می شود ، نقطه مرکزی ادغام برای بسیاری از محصولات است و این یک راه حل خوشایند برای مشکل پیچیدگی است که ما را تحت فشار قرار داده است .

برخی از خصوصیات تعریف شده یک بستر امنیتی قوی مانند Cisco SecureX :

Visibility

مدتهاست که Visibility به عنوان یک نیاز اساسی مطرح می شود که بر اساس آن امنیت ایجاد می شود .

Integration

امروزه اکثر فایروال ها ادغام های متعددی با سایر محصولات نقطه ای دارند – به عنوان مثال ، محافظت از نقطه پایانی یا راه حل های امنیتی DNS.

Automation

اتوماسیون پتانسیل بسیار زیادی برای کمک به سازمان ها دارد تا در وقت خود صرفه جویی کرده و شکاف استعدادها را برطرف کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 2 =