Other, شبکه

منظور از IBM Security QRadar SIEM  چیست؟ و مزایای آن

منظور از IBM Security QRadar SIEM  
رای بدهید

 IBM Security QRadar SIEM چیست و چه نقشی در امنیت شبکه‌ها دارد؟

بالا بردن امنیت شبکه‌ها در مقابل مشکلات و حملات داخلی و خارجی یکی از مهم‌ترین ملزومات هر سیستم شبکه‌ای است. یکی از مهم‌ترین تکنولوژی‌های مطرح برای امنیت شبکه‌ها راهکارهای SIEM به شمار می‌رود. Security Information and Event Management (SIEM) یا راهکارهای امنیت اطلاعات و مدیریت رویدادها، مدیریت و امنیت خودکار سیستم‌های شبکه‌ای را به عهده می‌گیرد.

 IBM Security QRadar SIEM

IBM Security QRadar SIEM

این راهکارها شامل جمع آوری اطلاعات و تحلیل هوشمند آن‌ها بر اساس الگوریتم‌های امنیتی و نظارت بر رویدادها و لاگ‌ها به داخل شبکه است تا از تهدیدهای احتمالی و یا حمله سایبری پیشگیری شده و آن را به‌خوبی مدیریت نماید. یکی از بهترین این نرم افزار های SIEM ، نرم افزار IBM Security QRadar SIEM است.

نرم افزار IBM Security QRadar SIEM

نرم افزار IBM Security QRadar SIEM

اهمیت نرم افزار IBM Security QRadar SIEM

این نرم افزار  به صورت نرم افزاری و یا سخت افزاری و یا ترکیبی از هر دو مدیریت رویدادها و امنیت شبکه‌ها را کنترل می‌کند. این نرم افزار به تیم امنیتی شبکه کمک می‌کند تا تهدیدها و حمله‌های احتمالی به یک سازمان را تشخیص داده و به خوبی اولویت بندی کند. این نرم افزار همچنین راه‌حل‌هایی هوشمند به این تیم‌های امنیت شبکه ارائه می‌کند تا آن‌ها بتوانند با سرعت مناسب برای برای حل این مشکلات و تهدیدات واکنش‌هایی مناسب نشان دهند تا تاثیر منفی این تهدیدات به کمترین میزان ممکن برسد. QRadar همه اطلاعات، گزارش‌ها و داده‌های هزاران عضو و نرم افزارهای کاربردی شبکه را دریافت و جمع آوری می‌کند تا با تحلیل روی داده‌ها، بتواند راه‌حل‌های مناسب برای رفع مشکلات را ممکن سازد. نرم افزار IBM QRadar SIEM هم به صورت برنامه و نرم افزار نصب شده بر روی کامپوترها و هم در محیط Cloud برای کاربران، در دسترس است.

مزایای استفاده از  نرم افزار  IBM QRadar SIEM  ‌

مزایای استفاده از  نرم افزار  IBM QRadar SIEM  ‌

مزایای استفاده از نرم افزار  IBM QRadar SIEM  ‌

1- بینش جامع به شبکه

با استفاده از این نرم افزار ، می‌توان بر گزارش‌ها، رویدادها و اتفاقاتی که در بستر سطوح مختلف شبکه از SaaS و IaaS وجود دارد، نظارت نمود و بر آن‌ها بینشی جامع داشت.

2- صرفه جویی در زمان

با نرم افزار IBM Security QRadar SIEM  ناظران شبکه می‌توانند تهدیدها را به صورت متمکز و به صورت خودکار مشاهده کنند. با این روش نظارت‌ها و ردیابی‌هایی که به صورت دستی انجام می‌شد، به صورت مکانیزه و با نرم افزار انجام می‌شود و تحلیل‌گران شبکه می‌توانند بر روی روش‌های حل مشکل و رفع تهدید تمرکز کنند.

3- تشخیص آنی تهدیدات

این نرم افزار ، ورود به شبکه و همچنین جریان‌های اصلی و فرعی شبکه را برای کشف تهدیدات، تجزیه و تحلیل می‌کند و سپس هشدارهایی با اولویت‌ها مختلف برای این تهدیدات در شبکه ایجاد می کند.

4- مدیریت تطبیقی

تیم امنیت شرکت‌ها و موسسات با استفاده از گزارش‌ها و الگوهای از پیش ساخته شده توسط IBM QRadar SIEM، می‌توانند روش‌هایی طبق سیاست‌های داخلی سازمان و دیگر سیاست‌ها را برای کشف و پیگیری تهدیدات به کار گیرند.

ویژگی‌های IBM Security QRadar SIEM

ویژگی‌های IBM Security QRadar SIEM

ویژگی‌های کلی نرم افزار IBM Security QRadar SIEM

با استفاده از این نرم افزار می‌توان داده‌های زیادی از منابع نرم افزارهای نصب شده در کامپوترهای شبکه و یا سیستم پردازش ابری را دریافت  و تجزیه و تحلیل نمود. با این روش می توان برای شناخت تهدیدها و حمله‌های احتمالی به شبکه، داده‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. با استفاده از نرم افزار IBM Security QRadar SIEM می‌توان تهدیدها را بر اساس اولویت طبقه‌بندی کرده و روش‌های مقابله با آن را مشخص نمود. به دست آوردن اطلاعات تهدید و پشتیبانی از پروتکل STIX/TAXII برای این منظور با استفاده از ساختار انعطاف‌پذیر این نرم افزار می‌توان آن را به صورت نرم افزار و یا یا رویCloud مستقر کرد. ایجاد یک پایگاه داده خودکار و کارا که توسط خود برنامه نیز مدیریت می‌شود.

همچنین، شما می‌توانید جهت خرید لایسنس IBM Security QRadar SIEM  در پایه ریزان فناوری هوشمند نسبت به استعلام قیمت اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 11 =