امنیت, Other

5 روند نوظهور در امنیت سایبری

5 روند نوظهور در امنیت سایبری
رای بدهید

امنیت سایبری

روند امنیت سایبری نتیجه پیشرفت های فناوری، تغییرات فرهنگی و نوآوری‌های مهاجمان بر پایه گذشته بنا شده است. بدون نگرانی از حریم خصوصی ما چنین قانونگذاری قدرتمندی نخواهیم داشت. ما 5 روند نوظهور در امنیت سایبری را شناسایی کرده‌ایم (جایی که اتوماسیون یک موضوع اساسی است) که زندگی حرفه ای های امنیتی را در سال 2020 و بعد از آن شکل می‌دهد.

1. اتوماسیون عادی می شود

بین تهدیدات امنیتی رو به رشد اتوماسیون و ادامه کار نیروهای ماهر، اتوماسیون ممکن است کمتر از یک ضرورت یک روند امنیت سایبری باشد. شرکت هایی که نیاز به شناسایی دائمی تغییرات پیکربندی شبکه و پیاده سازی فوری دارند. از رویکرد چند سطح Sisco Automation در زمینه اتوماسیون سیاست های امنیتی که به سازمان‌ها امکان انعطاف پذیری و کنترل سفر خودکار را می‌دهد بهره مند می‌شوند.

امنیت-سایبری

امنیت-سایبری

2. شفافیت از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد

آگاهی مصرف کنندگان از حریم خصوصی و مسائل امنیتی در حال افزایش است به ویژه با نقض داده‌ها. اما همچنین با استفاده از اینکه شرکت‌ها از داده‌های شخصی خود استفاده می‌کنند. ارتباطات در مورد بهترین روش‌ها ممکن است نقش فزاینده‌ای در این روند امنیت سایبری داشته باشد. متخصصان امنیتی مسئولیت روزافزون بیشتری برای برقراری ارتباط با تمام بازوهای سازمان خود خواهند داشت تا اطمینان حاصل کنند که امنیت سایبری به طور یکجانبه بیش از قلمرو بخش IT است. این باید یک عامل استاندارد در عملیات روزمره باشد نه چیزی که فقط برای هشدارهای قرمز مانند نقض داده‌ها اختصاص داده شود.

3. چالش های امنیتی ارائه شده توسط هوش مصنوعی شدت می یابد

یکی از روندهای فناوری رو به رشد 2020 ، امنیت AI می باشد که ممکن است یک روند امنیت سایبری باشد اما فراتر از این است و این یک چالش اساسی است. این مسئله صرفاً حفاظت از سیستم‌های هوش مصنوعی و استفاده از این فناوری به عنوان روشی برای امنیت نیست. این همچنین در مورد جلو ماندن از استفاده خود مهاجمان از هوش مصنوعی است. با استفاده از روندهای سایبری خود مانند مسمومیت با داده‌های آموزشی، سرقت مدل و نمونه‌های خصمانه ، مهاجمان در دستکاری سیستم های AI پیچیده تر می‌شوند. به عنوان مثال با استفاده از نمونه‌های خصمانه مهاجمان می‌توانند داده‌ها را تغییر داده و باعث شوند طبقه بندی AI در طبقه بندی نادرست قرار گیرد و آن‌ها این کار را با چنان ظرافت انجام می‌دهند که ناظران انسانی نمی توانند تغییر را تشخیص دهند. این نوع مهاجمان اتوماسیون را برای امنیت AI ضروری تر می کنند به ویژه که نیروی انسانی را آزاد می‌کند تا روی سناریوهای حمله با ظرافت بیشتری که نیاز به تفکر انتقادی دارند کار کند.

4. رایانه Edge مشکلات امنیتی را بیشتر تقویت می‌کند

به معنای واقعی کلمه داده‌ها در لبه قرار دارند. در مورد روند امنیت سایبری محاسباتی که داده‌ها را نزدیکتر به منطقه جغرافیایی که در آن مورد نیاز است پردازش می کند در مقایسه با یک مکان متمرکز. این نمونه‌ای از تنش بین امنیت و توسعه است. چابکی Edge computing آسیب پذیری‌های جدیدی را به ارمغان می‌آورد. طبق تعریف محاسبات لبه ای سطح داده را گسترش می دهد و بنابراین سطح حمله آن نیز افزایش می‌یابد. دستگاه های هوشمند در شبکه می توانند بیش از 20 برابر تعداد فضاهای معمولی تا سال 2023 وجود داشته باشند. قبل از وقوع آن نقطه عطف تیم‌های امنیتی علاقمند هستند که روی امنیت لبه سرمایه گذاری کنند. با تجدید نظر در محیط‌های امنیتی استقرار استراتژیک فایروال‌ها و دو برابر کردن بهترین روش‌ها در تنظیم امنیت، اتوماسیون و پاسخگویی (SOAR)، تیم های SecOps می‌توانند از بازی جلوتر باشند.

5. تهدیدات عملی تر خواهند شد

تیم‌های SecOps باید برای جلوگیری از تهدیدات احتمالی ریشه یابی مشکلات واقعی را انجام دهند. در حالی که 80.8٪ از پاسخ دهندگان به نظرسنجی اخیر موسسه SANS می‌گویند اطلاعات تهدید پاسخ امنیتی آن‌ها را بهبود بخشیده است. بیشتر سازمان ها به فرآیندهای دستی یا نیمه خودكار اعتماد می كنند. استفاده از امکانات اتوماسیون بیشترین بهره را از انبوه داده‌ها می‌برد. در این چشم انداز، ارتقا به ابزارهای خودکار که امکان اعتبار سنجی و زمینه سازی هوش تهدید را فراهم می‌کند و این یکی از روندهای اصلی امنیت سایبری سال 2020 خواهد بود. شرکت پایه ریزان فناوری هوشمند با سالها تجربه در امر امنیت شبکه و ارائه انواع لایسنس‌های اورجینال نرم افزارهای مرتبط با حیطه امینت اماده ارائه خدمات متنوع در این زمینه می‌باشد.

تماس-پایه ریزان

در صورت تمایل به مشاوره رایگان و استفاده از خدمات پایه ریزان فناوری هوشمند می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید و محصول مورد نیاز خود را با قیمت رقابتی و ضمانت شرکتی دریافت کنید ضمن این که تیم متخصص پایه ریزان با پشتیبانی قوی در کنار شما خواهد بود.

جهت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید.

02188546549

02188742123

info@pfh.co.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 5 =