امنیت, Other

تامین امنیت شبکه یا Network Security با 3 نرم افزار قدرتمند

تامین امنیت شبکه
رای بدهید

مفهوم کلی امنیت شبکه

چرا یک شبکه نیاز به مدیریت امنیت شبکه یا Network Security دارد و چرا امینت امروز یکی از مولفه‌های اصلی برای پیشبرد موفق بیزنس‌های اینترنتی است پایه ریزان فناوری هوشمند تقدیم میکند, لطفا تا انتهای مقاله با ما باشید خطا، کاری انسانی است و با بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی که 100 فایروال یا بیشتر را مدیریت می‌کنند خطاهای زیادی برای انسان وجود دارد. تقریباً از هر سه شغل، علی رغم حجم فزاینده‌ای از درخواست‌های تغییر هنوز از روند دستی تغییر فایروال استفاده می‌کنیم و به نظر می‌رسد که فرایندهای دستی به اندازه کافی آسیب پذیر نیستند. تقریباً از هر چهار شرکت سه شرکت دارای دو یا چند تیم در تلاش برای مدیریت تغییر سیاست Network Security یا امنیت شبکه خود هستند. جهان به سرعت در حال تغییر و پیشرفت است و سازمان‌هایی که همچنان به فرآیندهای دستی اعتماد می‌کنند در آینده به مشکل برخواهند خورد. یک شرکت بزرگ ممکن است بیش از 2 میلیون قانون در حال استفاده داشته باشد و بیشتر آنها حداقل برای بخشی از روند تغییر خود از صفحه گسترده استفاده می‌کنند. به راحتی می‌توان فهمید که چرا 69 درصد شرکت‌ها حفظ سیاست‌های استاندارد و همزمان را در فایروال‌های خود دشوار یا حتی غیرممکن می‌دانند. فرایندهای دستی مانع از کار با پیچیدگی فزاینده مجموعه قوانین فایروال و الزامات ارزیابی انطباق و دستگاه‌های نسل بعدی می‌شوند و به آنها در پیش بینی تأثیر تغییرات سیاست کمک نمی کند. سرعت در بازار بزرگترین سیگنال مناسب بودن نوآوری در تجارت و مدیریت تغییر سیاست Network Security یا امنیت شبکه است و فرایندهای دستی بزرگترین مانع سرعت در بازار است. سازمان هایی که متعهد به رشد در یک بازار پویا هستند باید فرآیندهای مدیریت تغییر خود را مدرن کنند. مشاغل برای جلوگیری از نادرستی در پیکربندی ها و خطاهای حاکم بر شبکه و باقی ماندن برای مدت زمان نامعلوم غیرقابل شناسایی و اصلاح نشده به قابلیت های سازگار با امنیت نیاز دارند.

امنیت شبکه

امنیت شبکه

مزایای استراتژیک فایروال خودکار

سیاست‌های شبکه را می‌توان با توصیه‌های عملی بهینه کرد و تغییرات در سطح حمله را می‌توان در زمان واقعی کشف کرد و به آن‌ها پاسخ داد و همچنین ارزیابی انطباق و تجزیه و تحلیل آنچه را که می توان قبل از ایجاد واقعی تغییرات انجام داد. علی رغم مزایای آشکار مدیریت خودکار تغییر شبکه، همه شرکت‌ها برای این کار آماده نیستند. مشاغل مجبور نیستند به یک باره خودکار شوند و در حقیقت بیشتر آن‌ها با سرعت خودکار راحت عمل می‌کنند و با افزایش سطح اعتماد به نفس، کارهای بیشتری انجام می‌دهند.

مدیریت تغییر سیاست Network Security

هزینه های مدیریت فایروال‌ها اغلب پنهان است. علاوه بر CAPEX و OPEX ، هزینه‌های حسابرسی، ارزیابی آسیب پذیری، ارزیابی ریسک، آزمایش نفوذ، دسترسی از راه دور، کنترل‌های جبران کننده و غیره وجود دارد. هرگونه كاهش در این هزینه‌ها به طور كلی به نفع سازمان است و مدیریت سیاست خودكار شبكه هزینه‌ها را تا حد زیادی كاهش می‌دهد. راه حل‌های سیسکو گردش کار خودکار و هوشمندی را فراهم می‌کنند که تیم‌های امنیتی و عملیاتی شبکه را قادر می‌سازد تغییرات صحیح را با دقت کامل انجام دهند. مدیریت تغییر خودکار به شما امکان می‌دهد هر مرحله از روند مدیریت تغییر را با گردش کار سفارشی متناسب با اهداف و استانداردهای منحصر به فرد خود مدیریت کنید. ارزیابی ریسک در زمان واقعی فوراً خطرات مرتبط با درخواست‌های دسترسی جدید را شناسایی می‌کند و تأثیر بالقوه تغییرات پیشنهادی را بررسی می‌کند و روند تأیید درخواست دسترسی را ساده می‌کند. مدیریت آسیب پذیری نه تنها نشان می‌دهد که چه دارایی در معرض تهدید قرار دارد بلکه این اطلاعات را به یک برنامه اولویت بندی شده برای تلاش برای وصله تبدیل می‌کند. از جمله محصولاتی در بخش Network Security یا امنیت شبکه  در سایت پایه ریزان فناوری هوشمند در دسترس شما عزیزان میباشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

منظور از IBM Security QRadar SIEM  چیست؟ و مزایای آن

برسی پلتفرم Rapid7 Insight و 6 قابلیت اصلی

4 مزیت نرم افزار Nexpose

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =