مقاله

پیاده سازی راهکار امنیت شبکه در بالاترین حد ممکن به این 4 دلیل !

پیاده سازی راهکار امنیت شبکه در بالاترین حد ممکن

4 علامت هشدار دهنده که باید امنیت شبکه خود را بروز کنید پایه ریزان فناوری هوشمند ارائه دهنده بروزترین راهکار امنیت شبکه اماده آرائه مشاوره به شما عزیزان است

پیاده سازی راهکار امنیت شبکه در بالاترین حد ممکن

پیاده سازی راهکار امنیت شبکه در بالاترین حد ممکن

در این مقاله به بررسی علامت هشدار دهنده امنیتی در شبکه میپردازیم . امنیت شبکه باید یک مسئله مهم برای هر کسب و کاری باشد. وقتی معماری امنیت سایبری یک شرکت ضعیف است یا نرم افزار امنیت شبکه آن ها از رده خارج است این شرکت در معرض تهدیدات مختلف سایبری است. آن ها می توانند دسترسی به داده های مورد نیاز برای ادامه کار را از دست بدهند و به طور ناخواسته به سارقان اجازه می دهند داده های حساس مشتریان را بدزدند.

در ادامه به معرفی 4 علامت هشدار دهنده که نشان می دهد باید امنیت شبکه خود را بروز کنید خواهیم پرداخت.

به خاطر نمی آورید آخرین ارزیابی راهکارامنیت شبکه شما چه زمانی بوده است

اولین علامت هشدار دهنده که نشان دهنده این است که باید امنیت شبکه خود را بروز کنید این است که آخرین باری که معماری امنیتی خود را بررسی کرده اید به خاطر نمی آورید. ارزیابی های امنیتی معمول شبکه بخشی مهم برای اطمینان از محافظت از تجارت شما و مشتریان در برابر شکار مهاجمان است.

اگر آخرین باری که چنین معاینه امنیتی شبکه را انجام داده اید به خاطر نمی آورید احتمال این وجود دارد که برخی از خلأهای امنیتی را دارید که باید برطرف شود.

درخواست های دسترسی غیر عادی به اطلاعات

یک هدف مشترک در پشت حملات به شبکه شما سرقت از حساس ترین اطلاعات شرکت شما است. به همین ترتیب افزایش ناگهانی درخواست ها برای دسترسی به داده های حساس می تواند نشان دهنده این باشد که شما از قبل در داخل شبکه خود یک مهاجم دارید.

این درخواست ها به ویژه اگر درخواست های سطح سرپرست از حساب های کاربری غیر سرپرست باشد باید ناراحت کننده باشد. مهاجمان به طور فزاینده ای از ابزارهای بومی در رایانه ها و سرورها استفاده می کنند نه از ابزارهای حمله شناخته شده و بدافزار برای جلوگیری از شناسایی توسط نرم افزارهای ضد ویروس و EDR.

اگر تعداد زیادی از این درخواست های غیرمعمول را دریافت می کنید می تواند نشانه این باشد که مهاجمان زیادی آن را به شبکه شما وارد می کنند و شما باید امنیت شبکه خود را بروز کنید.

نرم افزار شما بروزرسانی نشده است

یک علامت هشدار زودهنگام مبنی بر اینکه یک شرکت به شدت نیاز به بروزرسانی امنیت شبکه خود دارد این است که آیا در هر یک از نرم افزارهای آن شرکت در ماه گذشته بروزرسانی امنیتی اعمال شده است یا خیر. این اغلب یکی از اولین مواردی است که باید هنگام اجرای بررسی معماری امنیتی بررسی کرد.

شناسایی فعالانه نرم افزارهای قدیمی و بروزرسانی آن ها یکی از اساسی ترین راه های پیشگیری از مشکلات امنیتی شبکه برای یک شرکت است.

حساب کاربری شما نسبت به کارمندان بیشتر است

مدیریت حساب کاربری قسمت اصلی حفظ امنیت شبکه است. این به طور مکرر شامل انجام پاکسازی در حساب های کاربری کارمندان سابق است. شرکتی که از معماری امنیتی آن به خوبی حفظ شده باشد به سرعت حساب کاربری یک کارمند را حذف می کند.

اگر شرکت شما حساب کاربری بیشتری نسبت به کارمندان داشته باشد یکی از این دو مشکل را دارید:

حساب کارمندان قدیمی حذف نمی شوند. دست نخورده گذاشتن حساب های کاربری کارمندان قدیمی مسئله ساز است زیرا به کارمندان سابق امکان ورود بالقوه در شبکه شما را می دهد. اگر آن ها تصمیم بگیرند که از این دسترسی سوءاستفاده کنند یا حساب آن ها به دلیل تکرار رمز ورود به حساب خود در شبکه های اجتماعی یا موارد دیگر ربوده خواهد شد که ممکن است فاجعه بار باشد.

حساب های جعلی کارمندان در حال ایجاد هستند. این یک وضعیت بالقوه بدتر است و اگر موارد امنیت سایبری را به خوبی رعایت کنید احتمال این دو بیشتر است. در اینجا شخصی یا کارمندی که دسترسی دارد یا مهاجمی که امنیت شبکه شما را با موفقیت شکسته است حساب های کاربری جعلی ایجاد می کند تا سعی کند فعالیت غیرقانونی شبکه خود را پنهان کند.

در حالت اول بروزرسانی شیوه ها و خط مشی های امنیتی شبکه برای بستن این آسیب پذیری خاص مهم است. در حالت دوم کشف وسایل مورد استفاده برای ایجاد حساب ها و از بین بردن شکاف امنیتی بسیار مهم است.

بروز نگه داشتن امنیت شبکه و اطمینان از اینکه سیاست های امنیت سایبری به طور مداوم اعمال می شود برای از بین بردن فرصت های احتمالی که به مهاجمان اجازه می دهد حساب های کاربری جعلی ایجاد کرده و شبکه شما را کور کنند بسیار مهم است.

تامین امنیت شبکه یا Network Security با 3 نرم افزار قدرتمند

با نرم افزار Wallix رمزهای عبور را مدیریت کنید

با نرم افزار DLP MacAfee کنترل داده‌ها را در دست بگیرید

نرم افزار Network Automation Manager با 9 عملکرد…

نرم افزار User Device Tracker و7 قابلیت جالب توجه!

نرم افزار VoIP & Network Quality Manager

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *