امنیت, splunk

Splunk Insights در آمازون

Splunk Insights
رای بدهید

PAYG for Splunk Insights on AWS

در نشست AWS سانفرانسیسکو، قابلیت استفاده از Splunk Insights به منظور پایش ابر AWS در حالت PYAG انتشار می‌یابد. نسخه آزمایشی 15 روزه و نسخه کامل نرم افزار با پرداخت در یک مدل قیمت گذاری ساعتی در دسترس عموم قرار گرفته است. چنین گزینه‌های ساعتی دارای حجم روزانه 10GB است که معمولا پاسخگوی نیازهای یک محیط AWS متوسط است، ارایه می‌شود. همچنین امکان استفاده از قراردادهای یکساله (با حداقل قیمت) از طریق پیشنهادات ویژه مرکز فروش ممکن خواهد بود.

بکارگیری Splunk Insights

بکارگیری Splunk Insights

بکارگیری Splunk Insights به منظور AWS Cloud Monitoring AMI

بکارگیری Splunk Insights به منظور AWS Cloud Monitoring AMI ، یک روش تحلیلی است به منظور پایش ابر با قابلیت بررسی end-to-end زیرساخت AWS و ارزیابی لحظه ای عملکرد، صحت، پیکربندی، امنیت و هزینه‌های زیرساخت است. این کار چگونه انجام می‌شود؟
بکارگیری Splunk Insights به منظور AWS Cloud Monitoring امکان پایش فضای ابر که شامل موارد زیر است، را فراهم می‌کند:

پایش منابع و بررسی میزان مصرف آنها

بررسی منابع و تغییرات آن، همچنین قابلیت پایش کلیه منابع ابر که شامل AWS Config و منابع دیتا AWS CloudTrail است، را فراهم می‌کند. نقشه توپولوژی Splunk’s AWS شمای کلی از وضعیت توسعه AWS موجود را نمایش می‌دهد؛ که قابلیت مشاهده و بررسی وضعیت مکانی و ارتباط منابع را از طریق اکانت، منطقه،virtual private cloud) VCP) ، برچسب و زمان فراهم می‌کند. همچنین نمای کلی از زمان ایجاد محیط تاکنون را ارایه می‌دهد. با استفاده از داشبوردهای پیش ساخته، مشتریان امکان مشاهده میزان مصرفEC2 instance، رهگیری و مشاهده جزئیات مصرفElastic Block Store) EBS) ، حجم ترافیکSimple Storage Service) S3 )، جریان ترافیک VCP، میزان تاخیر ELB ، میزان فعالیت Lambda و تاخیر Content Delivery Network) CloudFront CDN) ، را خواهند داشت. Visualization، دید جامعی (بر حسب اکانت، منطقه، بر چسب و زمان) از instance انحصاری تا جستجوی‌های اولیه و متریک‌های اصلی ارایه می دهد.

نحوه محاسبه صورتحساب، هزینه مصرف و بهینه سازی

قابلیت مدیریت هزینه Splunk’s AWS با استفاده از AWS instance و فهرست نمونه‌های پیشین آغاز شده و تا حد یک نمای کلی از هزینه منابع مورد استفاده و بلااستفاده، هزینه بر حسب اکانت و هزینه بر حسب سرویس ارایه شده، گسترش پیدا می‌کند. ظرفیت تعاملی و برنامه ریزی داشبوردها (صورتحساب ماهیانه و تاریخی، برنامه ریزی بودجه و RI و ظرفیت ها) امکان مدیریت صحیح هزینه ها و سرمایه‌ها را در طول زمان فراهم می‌کند. با این روش شما امکان پایش هزینه‌ها و میزان مصرف منابع را دارید و چنین نگرش جامعی امکان بهینه سازی هزینه‌های ابر موجود و یا انتقال به ابر AWS را فراهم می‌کند. علاوه بر این RI Planner، امکان برنامه ریزیReserved Instance) RI) موجود را از طریق ارایه دید کاملی از منابع موجود و توصیه‌های لازم در خصوص بهینه سازی آنها به همراه تخمین میزان صرفه جویی سالانه بر اساس داده‌های قبلی و یا میزان مصرف داده پیش بینی شده، ارایه می‌کند.

امنیت: بررسی و مدیریت Compliance

مشتریان امکان مشاهده فعالیت‌های حسابرسی AWS، کاربران غیر مجاز، نقض تعهدات امنیتی گروه‌ها و کلیدهای عمومی و خصوصی، ترافیک VCP مبدا،تهیه instanceجدید، ارزیابی یافته‌های امنیتی، بررسی compliance و تغییرات AWS instance، را خواهند داشت.

پایش و عیب یابی

داشبوردهایی که از ابزار Splunk Machine Learning استفاده می‌کنند، قابلیت بهینه سازی هزینه‌های RI جامع تر، EC2 sizing، بررسی صحت ELB،Security Group orphans and Elastic IPs inactivity.. جدول زمانی منابع Splunk امکان مقایسه و ایجاد ارتباط میان AWS Cloudwatch، CloudTrail، Config Rules و بررسی رخدادها در یک نوار ابزار مبتنی سری زمانی را ارایه میدهد. از طریق تحلیل کلی رخدادها به صورت چشمگیری سرعت واکنش در مقابل آنها افزایش خواهد یافت. همچنین قابلیت شناسایی رخدادهای غیرمعمول بر کلیه داده‌های امنیتی و صورتحساب ها اعمال می‌شود.

پایش و عیب یابی

پایش و عیب یابی

Splunk Insights در پایش ابر AWS با مشخصه های AWS CloudTrail، AWS Config، AWS Config Rules، Amazon Inspector، Amazon RDS ، Amazon CloudWatch، Amazon VPC Flow Logs، Amazon S3، Amazon EC2، Amazon CloudFront، Amazon EBS، Amazon ELB و AWS Billing ترکیب شده و امکان پایش جامع محیط AWS را فراهم می‌کند. زمانی که بار کاری خود را به ابر منتقل می‌کنید و به پایش اساس AWS می‌پردازید، بکارگیری Splunk Insights به منظور AWS Cloud Monitoring، مشتریان را در پایش مقیاس instance و بار کاری آن که دائما در حال تغییر است، همچنین نحوه اتصال دیتا به برنامه به منظور نظارت جامع، یاری می‌کند. نرم افزار Splunk، تصویر کاملی از منابع و صحت کل زیرساخت ابر شامل کلیه node، معاملات و کاربران را در یک بستر فراهم می‌کند. این قابلیت مشتریان را در شناسایی تمام منابع توسعه یافته در زیرساخت AWS یاری می‌کند بدین ترتیب هر گونه مصرف غیرمتعارف و یا ابزار غیرمعمول به سادگی قابل شناسایی است.

تماس-پایه ریزان

در صورت تمایل به مشاوره رایگان و استفاده از خدمات پایه ریزان فناوری هوشمند می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید و محصول مورد نیاز خود را با قیمت رقابتی و ضمانت شرکتی دریافت کنید ضمن این که تیم متخصص پایه ریزان با پشتیبانی قوی در کنار شما خواهد بود.

جهت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید.

02188546549

02188742123

info@pfh.co.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =