سیسکو, router

تفاوت روترهای سیسکو ASR و ISR

تفاوت روترهای سیسکو ASR و ISR
رای بدهید

بررسی اجمالی روترهای ASR

تولید کنندگان سیسکو طیف گسترده ای از روترها را که برای محیط های محاسباتی در مقیاس کوچک و بزرگ مناسب هستند تولید می کنند. دو خط اصلی روتر سیسکو تحت روترهای سیسکو ASR و روترهای خدمات مجتمع (ISR) قرار دارند که برای دو هدف مشخص طراحی شده اند. سری روترهای ASR سیسکو برای شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات مناسب ترین است. آن ها برای برنامه های با پهنای باند بالا مانند برنامه های پخش ویدئو ایده آل هستند. سری روترهای ASR در حال حاضر شامل سری های ASR 900 و سری ASR 1000 و سری ASR 9000 است. از بین این سه مورد، سری ASR 9000 بالاترین سطح روتر است. این علاوه بر قابلیت مسیریابی لبه دارای قابلیت های اصلی مسیریابی است. ASR 900 Series و ASR 1000 Series فقط دارای قابلیت مسیریابی لبه هستند اما همه روترهای سری ASR می توانند تا 100G اترنت را اداره کنند. سری روترهای سیسکو ASR 9000 همچنین از نرم افزارهای مختلفی با دو سری دیگر استفاده می کند. این سری با IOS XR کار می کند در حالی که سری ASR 900 و ASR 1000 با IOS XE اجرا می شوند. سیستم عامل IOS XR سیسکو برای شبکه در مقیاس Cloud طراحی شده است و امکان به روزرسانی تصویر نرم افزار و تغییر ماژول را بدون تأثیر بر عملکرد فراهم می کند.

بررسی اجمالی روترهای سیسکو

سری ISR Cisco دارای قابلیت مسیریابی لبه ای است و در درجه اول توسط مشاغل کوچک و دفاتری که شبکه های کوچک یا متوسط ​​دارند استفاده می شود. سری روترهای ISR در حال حاضر شامل سری های ISR 800 و سری ISR 1900 ، سری ISR 2900 و سری ISR 3900 و سری ISR 4000 است.

روترهای ISR ارتباط قابل اعتماد و مطمئن دفتر شعبه و مجموعه ای قوی از ویژگی ها را فراهم می کنند که امکان محاسبات ابری و شبکه ایمن و عملکرد چندرسانه ای و اتصال تلفن همراه را فراهم می کند. سری ISR همچنین از سیستم عامل IOS سیسکو برخلاف IOS XE یا IOS XR استفاده می کند. از آنجایی که روترهای سری ISR برای محیط های کم مصرف تر ساخته شده اند رد پای آن ها بسیار کمتر از روترهای سری ASR است. سری ISR همچنین حداکثر سرعت اترنت کمتری دارد.

شباهت ها و تفاوت های اصلی بین روترهای سیسکو ASR و ISR

اگرچه شباهت های زیادی بین روترهای خدمات تجمیع سیسکو ASR و روترهای خدمات مجتمع وجود دارد اما چندین تفاوت اساسی نیز وجود دارد که در نهایت هنگام خرید سیسکو ASR در مقابل روترهای ISR از اهمیت بیشتری برخوردار است. بزرگترین تفاوت روترهای ASR و ISR در این است که روترهای سیسکو ASR برای شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات بیشتر مناسب است در حالی که ISR برای مشتریانی است که دارای شبکه های کوچک یا متوسط ​​هستند. به طور کلی از آنجا که سری‌های سیسکو ASR برای کاربردهای بزرگ طراحی شده‌اند در مقایسه با روترهای ISR دارای ویژگی های بیشتر و سطح عملکرد بالاتری هستند. به عنوان مثال روترهای ASR از پس پردازش سریعتر اترنت برمی آیند و تراکم پورت بالاتری دارند و سری ASR 9000 تنها سری روترهایی است که دارای قابلیت های اصلی مسیریابی است. از نظر شباهت هر دو روتر Cisco ASR و ISR قابلیت اتصال WAN امن را ارائه می‌دهند. همچنین هر دوی آن ها برای ایمن سازی اطلاعات حساس هنگام پیکربندی با نمایه IPsec موقت PSN تأیید شده اند و اگرچه سری Cisco ASR 9000 مانند همه سری های ISR سیسکو دسترسی ابری را فراهم می کند دو سری دیگر ASR دسترسی ابری را نمی دهند.

مشتریان سیسکو اغلب مراکز داده بزرگ در سراسر جهان را شامل می شوند. فرقی نمی کند که شما روترهای سری Cisco ASR یا سایر تجهیزات شبکه سیسکو را خریداری می کنید ، همه محصولات کاملاً آزمایش شده اند. برای خرید انواع فایروال های سیسکو می توانید به وب سایت پایه ریزان فن آوری هوشمند مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

مقالات مرتبط

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + سه =