سیسکو, Firewall

7 استراتژی مهم در امنیت ایمیل

7 استراتژی مهم در امنیت ایمیل
رای بدهید

در این مقاله به بررسی Email Security یا امنیت ایمیل میپردازیم. هر روز افرادی هستند که برای سرقت هویت و شماره حساب و بسیاری از اشکال دیگر اطلاعات شخصی یا حساس ما در تلاش هستند. این شکارچیان به عنوان راهی برای به دست آوردن این اطلاعات به ایمیل مراجعه کرده و سازمان‌هایی که این داده‌ها را در اختیار دارند در معرض خطر هستند. برای اطمینان از امنیت محتوای حساب های ایمیل اقدامات مختلفی می‌توانید انجام دهید. چگونه می‌دانید داده‌های شما ایمن هستند و از بهترین روش‌ها استفاده می کنید؟
ما تعدادی از اصول امنیت ایمیل را بررسی خواهیم کرد که شما برای ایمن نگه داشتن ایمیل هایتان باید آن ها را اجرا کنید. برای خرید لایسنس سیسکو میتوانید به قسمت محصولات سایت ما مراجعه فرمایید.

مهم ترین اصول Email Security امنیت ایمیل چیست؟

1- اسکن و پیکربندی

یکی از استراتژی‌های مهم در امنیت ایمیل اسکن و پیکربندی مناسب است. راه حل‌های موثر ایمنی ایمیل در دنیای امروز برای محافظت از صندوق های پستی در برابر SPAM و بدافزار ضروری است. با این حال اطمینان از پیکربندی و آزمایش هر راه حلی برای مطابقت با الزامات امنیتی سازمان نیز بسیار حیاتی است و در عین حال تاثیری بر قابلیت استفاده از سیستم ارتباطات اولیه ندارد. تنظیمات مناسب DNS برای چارچوب سیاست فرستنده (SPF) و نامه شناسایی شده DomainKeys (DKIM) و احراز هویت و گزارش و انطباق پیام مبتنی بر دامنه (DMARC) برای کمک به حفاظت از اعتبار ایمیل خود مورد نیاز است و در ضمن به محافظت در برابر فیشینگ نیز کمک می کند.

2- از احراز هویت قوی استفاده کنید

گذرواژه‌ها به تنهایی ایمن نیستند. الزامات پیچیده بودن رمز عبور و احراز هویت چند عاملی (MFA) و سیاست‌های دسترسی مشروط با توجه به افزایش تعداد حملات آنلاین با استفاده از رمزهای عبور دزدیده شده و گذرواژه های ضعیف و حدس زدن بی رحمانه و فیشینگ موارد لازم است. بیشتر صنعت در حال حاضر به عنوان یک استاندارد مورد نیاز به سمت MFA در حال حرکت است و کمبود MFA اغلب به عنوان یک عامل اصلی در نقض داده‌های اخیر شناخته می‌شود. حتی اگر گذرواژه‌های کاربر به عنوان بخشی از حمله فیشینگ با موفقیت به دست بیایند MFA می‌تواند به محدود کردن استفاده مخرب و محدود کردن آسیب کمک کند.

3- پاسخ، نظارت و حسابرسی

یکی دیگر از استراتژی های مهم در Email Security پاسخ، نظارت و حسابرسی می‌باشد. راه حل‌های امنیت ایمیل موثر نیستند مگر اینکه به درستی کنترل شوند. روش‌های پاسخگویی خودکار همراه با حسابرسی صندوق پستی به شما اطمینان می دهد که وقتی ایمیل آلوده به شبکه شما وارد می شود می‌توانید به طور خودکار اصلاح را در اولویت قرار دهید. داشتن ابزاری خودکار می تواند در جلوگیری از هرگونه تهدید به آسیب جدی کمک کند. سیاست پاسخ تصادف امنیت رایانه‌ای (CSIRP) رسمی و آزمایش شده اطمینان حاصل می کند که مقدمات لازم قبل از حادثه امنیت ایمیل واقعی وجود دارد.

4- محافظت از داده ها و رمزنگاری پیشرفته

پیشگیری از دست دادن داده ها (DLP) و مدیریت حقوق و رمزگذاری ایمیل برای ایجاد حفاظت و آگاهی از مدیریت و ضمن کمک به مدیریت بهتر خطرات مرتبط به شما کمک می کنند. این لایه های امنیت ایمیل باید بتوانند ترافیک خروجی را محدود کنند و حساب‌های به خطر افتاده را شناسایی کنند.

5- تجزیه و تحلیل شبکه

داشتن توانایی تجزیه و تحلیل مداوم تهدیدها و نظارت بر روند ترافیک برای استراتژی امنیت ایمیل شما مهم است. تهدیدهای مبتنی بر URL برای محافظت در برابر محتوای مخرب باید به طور خودکار مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند. با این تجزیه و تحلیل های بی درنگ وب سایت هایی که قبلاً خوب به نظر می رسیدند می توانند در صورت بروز رفتارهای مخرب حتی پس از دریافت ایمیل ها مسدود شوند.

6- محافظت جامع در برابر تهدیدات BEC

محافظت جامع اطمینان می‌دهد که سیستم های شما اقدامات مناسبی را برای ایمن سازی شبکه شما قبل، حین و بعد از حملات انجام می‌دهند. تهدیدهای سازش ایمیل تجارت (BEC) از مهندسی اجتماعی برای فریب کاربران نهایی برای اقدام استفاده می‌کند. این تهدیدات فیشینگ است که مجرمان اینترنتی کارمندان یا مشتریان را جعل می کنند تا داده‌های حساس را تحویل دهند یا وجوه خود را انتقال دهند. این ایمیل ها قانع کننده به نظر می‌رسند زیرا ممکن است از بدافزار یا URL های مخرب برای تهدید سازمان استفاده نکنند و تشخیص آن ها دشوار است. نظارت بر فناوری اطلاعات همراه با آموزش و آگاهی و آزمایش کاربر می‌تواند به کاربران کمک کند تا از این حملات پیشی بگیرند و پیروزی های سازمانی را در برابر تهدیدات BEC فراهم آورند.

7- قابل مشاهده بودن

اکثر سازمان‌ها نمی‌دانند چه کسی یا چه چیزی در شبکه آن‌ها قرار دارد و ایمیل‌ها از کجا می‌آیند و می‌روند. داشتن این دید به سازمان شما کمک می‌کند تا در برابر تهدیدات محافظت کرده و در رفع آن کمک کند. اگر بدانید نامه‌های الکترونیکی از کجا می‌آیند و حاوی چه مواردی هستند می توانید از تهدیدهای محیط خود جلوگیری کنید. شما می‌توانید قبل از رسیدن به کارمندان یا مشتریان  به فرستنده های قانونی مجوز دهید و ایمیل‌های جعلی را مسدود کنید که با این کار امنیت ایمیل خود را افزایش داده‌اید.

مقالات مرتبط

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 15 =