سیسکو, PLR

لایسنس plr سیسکو مناسب کجاست؟

لایسنس plr سیسکو
رای بدهید

راه‌ حل سیسکو در مورد لایسنس PLR سیسکو

همانطور که می‌دانید، اکثر محصولات سیسکو برای کارکرد با ظرفیت کامل، نیاز به لایسنس دارند. در حالی که بسیاری از مشتریان برای ثبت محصولات خود به سمت لایسنس اسمارت سیسکو مهاجرت کرده و از اتصال مستقیم به نرم‌افزار مدیریت هوشمند سیسکو ( SSM ) یا سرور لایسنس ماهواره‌ای استفاده می‌کنند. اما برخی از مشتریان از این راه‌حل رضایت ندارند. این دسته از مشتریان بر این باورند که هرگونه اتصال خروجی، امنیت شبکه آنها را به خطر می‌اندازد. در برخی موارد حق با آنهاست! اما سیسکو برای این دغدغه هم راه‌حلی دارد. این راه‌حل، لایسنس PLR سیسکو (نوع جدید مجوز سیسکو) است.

لایسنس plr سیسکو

برای این منظور، خط تولید مسیریابی و سوئیچینگ سیسکو، شبکه مبتنی بر هدف را برای شبکه‌های WAN، LAN و کلود فراهم می‌کند. علاوه بر این، این محصولات شامل تجزیه و تحلیل پیشرفته، بهینه‌سازی اپلیکیشن، تامین خودکار و امنیت یکپارچه برای ارائه یک راه‌حل کامل و اثبات شده می‌باشد.

چرا لایسنس PLR cisco لازم است؟

اکثر مشتریان هنوز با گزینه پرقدرت رزرو Cisco License آشنا نیستند. به طور کل، رزرو دائمی لایسنس، بخشی از راه‌حل صدور لایسنس اسمارت سیسکو – Cisco smart licensing است. استفاده از اسمارت لایسنس، به یک حساب هوشمند یا اسمارت اکانت نیاز دارد و محصول باید به سیستم مدیریت نرم‌افزارهای اسمارت سیسکو (CSSM) یا نرم افزار مدیریت هوشمند (SSM on-Prem) وصل شود تا بتواند مجدداً فعال شود و آخرین وضعیت لایسنس را گزارش کند. اما  برخی از مشتریان که دارای شبکه‌های داخلی بسیار ایمن، با دسترسی محدود به اینترنت هستند، به جای استفاده از لایسنس و نرم افزار هوشمند به صورت آنلاین، چه کاری می‌توانند بکنند؟ اینجا جایی است که Cisco Permanent License Reservation یا لایسنس plr سیسکو وارد عمل می‌شود.

لایسنس plr سیسکو چگونه کار می‌کند؟

لایسنس plr cisco یک راه‌حل دائمی است که توسط Cisco برای معماری شبکه بسیار ایمن معرفی شده که در آن تمام اتصالات خروجی محدود است. در واقع برای رسیدگی به چالش‌های اسمارت لایسنس آنلاین سیسکو، سیسکو مجوز رزرو دائمی مجوز یا لایسنس plr سیسکو خود را به عنوان اسمارت لایسنس آفلاین اعلام کرده است. لایسنس plr سیسکو به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از کد رزرو ارائه شده توسط شرکای سیسکو، تمام نمونه‌های محصول را به همراه تمام ویژگی‌های کامل به صورت نامحدود و دائمی (بدون نیاز به تمدید) ثبت کنید. این راه‌حل مشابه لایسنس‌های قدیمی PAK است و بیشتر برای دستگاه‌های Cisco NXOS، IOS XE/XR و خطوط تولید Cisco Secure در دسترس است. علاوه بر این، از آنجایی که اکثر مشتریان هنوز با رویه‌های صدور لایسنس هوشمند سیسکو  (Cisco smart licensing) احساس ناراحتی می‌کنند و تمام اسمارت اکانت‌ها و مفاهیم اکانت‌های مجازی را گیج‌کننده می‌دانند، لایسنس‌های PLR به‌ عنوان راه‌حلی با کاربری آسان و بصری به حساب می‌آیند که می‌تواند به راحتی در دستگاه‌های مختلف اعمال شود. به ‌علاوه، می‌تواند با ارائه یک authorization code واحد که می‌تواند همه ویژگی‌های ممتاز را به ‌طور دائم فعال کند، تمام نگرانی‌های مربوط به مجوز Cisco Essential، Advantage و Premier را با ویژگی‌ها و تاریخ انقضای مختلف، انتخاب کند.

لایسنس PLR سیسکو برای محصولات امنیتی

لایسنس PLR سیسکو برای محصولات امنیتی

چگونه لایسنس plr cisco را اعمال کنیم؟

در اکثر دستگاه‌های Cisco IOS/NXOS (آخرین نسخه‌ها) مانند سوئیچ‌های کاتالیست سیسکو و سوئیچ‌های Nexus Cisco، چند دستور ساده CLI وجود دارد که می‌تواند یک کد رزرو را برای شما ایجاد کند. سپس، مشتریان باید کد را برای کارشناسان فروش سیسکو ارسال کنند و authorization code منحصر به فرد را دریافت کنند. با وارد کردن کد در CLI، تمام ویژگی‌ها به طور دائم فعال می‌شوند. علاوه بر این، محصولات امنیتی سیسکو مانند Cisco Identity Service Engine یا Cisco ISE، Cisco Secure Firewall Management Center یا Cisco FMC، Cisco Secure Firewalls (Cisco Firepower سابق) و Cisco Firewall Threat Defiance یا Cisco FTD نیز از Cisco PLR licens پشتیبانی می‌کنند. این ویژگی از طریق رابط کاربری گرافیکی (GUI interface) قابل دسترسی است.

لایسنس plr سیسکو برای محصولات امنیتی سیسکو

در بالا گفتیم که، مجوز رزرو دائمی سیسکو یا لایسنس plr سیسکو به عنوان یک راه امن برای ثبت همه نمونه‌های محصول در شبکه طبقه‌بندی شده، یا محیط بسیار امن که در آن اتصال خروجی مجاز نیست، حساب می‌شود. با اینکه لایسنس اسمارت سیسکو به اتصال دوره‌ای بین دستگاه‌ها و مدیریت نرم‌افزارهای اسمارت سیسکو (CSSM یا SSMS) نیاز دارد، اما لایسنس plr cisco، مجوز آفلاین، دائمی و همینطور ویژگی کامل را ارائه می‌دهند. سیسکو این مجوزها را به عنوان خطوط تولید امن خود در نظر گرفته است. در حال حاضر، مشتریان می‌توانند لایسنس plr ciscoرا در محصولات زیر ثبت کنند:

 • Cisco Secure Firewall (formerly Cisco Firepower)
 • Cisco Secure Firewall Device Management (formerly FDM)
 • Cisco Secure Firewall Management Center (formerly FMC)
 • Cisco Identity Service Engine (ISE)

لایسنس plr سیسکو برای محصولات شبکه

همانطور که گفتیم، سیسکو برای رسیدگی به چالش‌های اسمارت لاینسن آنلاین خود، سیسکو مجوز رزرو دائمی مجوز یا لایسنس plr سیسکو را به عنوان لایسنس هوشمند آفلاین اعلام کرده است. با لایسنس plr cisco، تمامی امکانات و قابلیت‌ها به صورت نامحدود و به صورت دائمی برای مشتری فعال می‌شود. بنابراین نیازی به اتصال مداوم یا دوره‌ای به CSSM یا SSMS در سرور محل نخواهد بود.

لایسنس plr سیسکو برای محصولات شبکه

لایسنس plr سیسکو برای محصولات شبکه

 • روترهای Cisco ASR: روترهای Cisco ASR از ویژگی‌های غنی برخوردار هستند و از نظر اقتصادی با هر تقاضای پهنای باند مقیاس می‌شوند و از عملکرد برنامه مورد نیاز برای نیازهای خدمات برق پشتیبانی می‌کنند. در حال حاضر روترهای سری Cisco ASR 900, ASR 1000 و ASR 9000 از لایسنس plr cisco پشتیبانی می‌کنند.
 • روترهای سیسکو ISR: روترهای سیسکو ISR ارتباطات WAN را در شعبه سازمانی متحول می‌کنند، روترهای سری ISR 1000 و  ISR 4000 از لایسنس plr ciscoپشتیبانی می‌کنند.
 • روتر CSRv Cisco: روترهای Cisco CSR1000v که برای استقرار ابر خصوصی و عمومی طراحی شده‌اند، می‌توانند با استفاده از لایسنس plr ciscoبه توانایی کامل خود دست یابند.
 • سوئیچ‌های Nexus Cisco : سوئیچ‌های Cisco Nexus برای آینده پایه‌ای با قابلیت‌های بی‌نظیر، عملکرد چندسرعته، رمزگذاری برای برنامه‌های کاربردی و مراکز داده در حال رشد فراهم می‌کنند. در حال حاضر اکثر مدل‌های Cisco Nexus از جمله: Nexus 5000, Nexus 7000, Nexus 9000از لایسنس plr سیسکو پشتیبانی می‌کنند.
 • سوئیچ‌های کاتالیست سیسکو: سوئیچ‌های کاتالیست سیسکو برای پاسخگویی به نیاز تهدیدهای امنیتی ( که پیشرفت سریع دارند)، تکامل iot، یکپارچه سازی cloud و تحرک طراحی شده‌اند. در آخرین آپدیت IOS XE در سوئیچ‌های catalyst 3000 و catalyst 9000  ، لایسنس plr سیسکو پشتیبانی می‌شود.
 • کنترل‌کننده شبکه بی‌سیم Cisco Catalyst 9800: کنترل‌کننده بی‌سیم Catalyst 9800 با پشتیبانی از 6 Wi-Fi ، شبکه شما را تقویت می‌کند و به آن اجازه می‌دهد در هر مکانی مستقر شود. لایسنس plr سیسکو هم برای دستگاه فیزیکی Cat9800 هم برای دستگاه مجازی Cat980 در دسترس است.

خلاصه مطلب

لایسنس plr سیسکو (Permanent License Reservation)

اگر دستگاه‌های سیسکو شما به دلایل امنیتی نمی‌توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند، می‌توانید به ‌صورت اختیاری مجوزهای دائمی را برای هر ثبت‌نام دسترسی اولیه (Prime Access) درخواست کنید. رزرو لایسنس دائمی (PLR) مجموعه‌ای از قابلیت‌ها است که برای محیط‌های بسیار امن طراحی شده است، جایی که ارتباط با محیط خارج غیرممکن است.

لایسنس plr ciscoبرای محصولات شبکه

برای رسیدگی به چالش‌های لایسنس هوشمند آنلاین سیسکو، سیسکو مجوز رزرو دائمی لایسنس PLR خود را به عنوان لایسنس هوشمند آفلاین اعلام کرده است. با لایسنس plr ciscoتمامی امکانات و قابلیت‌ها به صورت نامحدود و دائمی برای مشتری فعال می‌شود. بنابراین نیازی به اتصال مداوم یا دوره‌ای به CSSM یا SSMS در سرور محل نخواهد بود.

لایسنس plr cisco برای محصولات امنیتی

در حالی که اسمارت لایسنس سیسکو به اتصال دوره‌ای بین دستگاه‌ها و مدیریت نرم‌افزارهای اسمارت سیسکو (CSSM یا SSMS) نیاز دارد، لایسنس‌های سیسکو PLR، مجوز آفلاین، دائمی و با ویژگی کامل را برای ASA، FPR، FDM و FMC ارائه می‌دهند. سیسکو این مجوزها را به عنوان خطوط تولید امن خود در نظر گرفته است.

 

نحوه درخواست لایسنس plr سیسکو

یکسری از دستورات CLI در اغلب دستگاه های cisco ios میتواند از سوئیچ هایی شامل cosco nexus کد رزرو تولید کند سپس بعد از تولید و ارسال کد به کارشناسان مربوطه، یک کد رزرو مخصوص و خاص دریافت میکنید و با وارد کردن کد دریافتی در CLR از تمامی قابلیت ها به طور دائم بهره مند میشوید. لایسنس PLR سیسکو، توسط مرکز مدیریت فایروال امنیتی سیسکو، تهدید دفاعی سیسکو و… به صورت امنیتی پشتیبانی میشود.

نحوه فعال کردن لایسنس PLR در COSCO

اگر یک فایروال دارید برای مدیریت میتوانید برای سرتا سر شبکه از مدیر دستگاه فایروال استفاده کنید. این مدیر یک پایگاه داده مبتدی بر وب است که بر روی دستگاه های شما کار میکنند.
برای فعال‌سازی لایسنس PLR در Cisco (FDM)، باید مراحل زیر را دنبال کنید:
ورود به FDM: با استفاده از مرورگر وبتان به رابط وب FDM وصل شوید و آدرس IP دستگاه Firepower را در نوار آدرس مرورگرتان وارد کنید و با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور خود وارد شوید.
دسترسی به بخش لایسنس‌ ها: از منوی سمت چپ گزینه “Devices” یا “System” را انتخاب کنید. سپس به بخش “Licenses” بروید.
اضافه کردن لایسنس جدید: در بخش “Licenses”، روی دکمه “Add License” کلیک کنید و نوع لایسنس جدید را به صورت (PLR) انتخاب کنید.
وارد کردن اطلاعات لایسنس: لایسنس PLR که از Cisco دریافت کرده ‌اید شامل یک فایل یا یک سری کلید است و این اطلاعات را در قسمت مربوطه وارد کنید. اگر فایل لایسنس دارید، گزینه “Upload License” را انتخاب کنید و فایل را آپلود کنید.
فعال ‌سازی لایسنس: پس از وارد کردن یا آپلود اطلاعات لایسنس، روی دکمه “Activate” یا “Submit” کلیک کنید. سیستم به صورت خودکار لایسنس را بررسی و فعال می ‌کند. ممکن است چند دقیقه طول بکشد.
تأیید فعال‌سازی: پس از فعال‌ سازی، باید وضعیت لایسنس‌ ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید لایسنس PLR به درستی فعال شده است. وضعیت باید به صورت “Active” نمایش داده شود.
این مراحل به شما کمک می‌کند تا لایسنس PLR خود را در Cisco FDM فعال کنید. اگر در هر مرحله‌ای با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به مستندات رسمی Cisco مراجعه کرده یا با پشتیبانی فنی تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

محصولات مرتبط

1 دیدگاه در “لایسنس plr سیسکو مناسب کجاست؟

 1. ناشناس گفت:

  امتیاز بازدید کننده: ستاره ها 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دوازده =