سیسکو, Firewall

فایروال 1000 Cisco ASA یا سیسکو ASA

سیسکو ASA
رای بدهید

برسی سیسکو ASA یا فایروال Cisco ASA

برسی سیسکو ASA یا فایروال Cisco ASA از منظر کارشناسان پایه ریزان فناوری هوشمند لطفا دقایقی را در این رابطه با ما باشید تا به برسی دقیقر موضوع بپردازیم سیسکو جدیدا از یک ویژگی جدید به نام بسته بندی Adaptive Security Appliance یا بسته بندی ASA سیسکو که عملکرد فایروال 320 گیگابیت بر ثانیه را ارائه می‌دهد و همچنین یک فایروال جدید مجازی و یک دستگاه پیشگیری از نفوذ با ظرفیت فوق العاده رونمایی کرده است.

بسته بندی سیسکو ASA  یا Adaptive Security Appliance چیست؟

با افزایش چشمگیر ترافیک برنامه ها و دستگاه‌های تلفن همراه در اینترنت، فروشندگان در حال رقابت برای افزودن مقیاس پذیری و توان عملیاتی به تجهیزات امنیتی مرکز خود به ویژه فایروال‌‌ها و وسایل جلوگیری از نفوذ هستند. برای سیسکو ، بخشی از پاسخ در مورد قابلیت خوشه بندی جدید در نسخه 9.0 سیستم عامل Adaptive Security Appliance آن است که به مهندسان شبکه اجازه می‌دهد تا بیش از هشت سیسکو ASA را به عنوان یک دستگاه منطقی مدیریت و کار کنند. به گفته جف ابود مدیر بازاریابی سیسکو برای امنیت سازمانی، یک بسته کامل از تجهیزات برتر ASA 5585X سیسکو می‌تواند تا 320 گیگابیت بر ثانیه عملکرد فایروال را ارائه دهد. علاوه بر این از آنجا که این دستگاه‌ها می‌توانند با پیشگیری از نفوذ همزمان جمع شوند بسته ها از 60 گیگابیت بر ثانیه از سیستم پیشگیری از نفوذ (IPS) پشتیبانی می‌کنند. وی گفت این تجهیزات می‌توانند با هم از 1 میلیون اتصال در ثانیه و 50 میلیون جلسه همزمان پشتیبانی كنند. جان کیندرواگ تحلیلگر اصلی در تحقیقات فورستر می‌گوید: این نوع سرعت برای مراکز داده بسیار مهم ، زیرا بسیاری به دلیل نگرانی از تنگنا حتی توسط یک فایروال اساسی محافظت نمی‌شوند. عملکرد خوشه‌ای ادعاهای سیسکو به نظر می‌رسد قابلیت‌های معتبر تأمین کننده سخت افزار امنیت شبکه Crossbeam Systems Inc که محصولات شاسی امنیتی مدولار را با نرم افزار امنیتی شخص ثالث از فروشندگان مانند Check Point Software Technologies Ltd و McAfee Inc ارائه می‌دهد نشان می‌دهد. یک شاسی کاملاً بارگیری شده Crossbeam X80-S می تواند 140 گیگابیت بر ثانیه توان فایروال ایجاد کرده و از 1 میلیون اتصال در ثانیه پشتیبانی کند. کن اونز، معاون فناوری امنیت و مجازی سازی شرکت Clouding Cisco می گوید: با بسته بندی سیسکو ASA فعالیت کمتری مورد نیاز است و هزینه کمتری نیز هنگام شروع راه حل برای شما دارد. به عنوان مثال یک شرکت کوچک می تواند فقط دو ASA را خوشه بندی کند و با رشد الزامات عملکرد، موارد دیگری را اضافه کند. در حال حاضر اوونز به نوعی توان عملیاتی که یک خوشه ASA کاملاً پرجمعیت بتواند فراهم کند احتیاج ندارد اما به پشتیبانی گسترده از اتصالات و جلسات همزمان و همچنین توانایی حفظ عملکرد با داشتن ویژگی‌های امنیتی اضافی نیاز دارد. از نظر فایروال بیشتر مشتریان ما بیش از دو یا سه گیگابایت را به فایروال وارد نمی‌کنند بنابراین ما به دنبال مقیاس عظیم نیستیم.

برسی فایروال Cisco ASA یا سیسکو ASA

برسی فایروال Cisco ASA یا سیسکو ASA

Cisco ASA 1000V: یک فایروال مجازی

سیسکو همچنین فایروال جدید مجازی را براساس فناوری بسته بندی ASA سیسکو خود ارائه می دهد. یک نمونه ASA 1000V می‌تواند چندین بار کاری را با سیاست‌های امنیتی مختلف ایمن کند و می‌تواند چندین میزبان ESX را دربر بگیرد. این محصول برای محافظت از سیستم در یک مرکز داده با چند محیط ابری طراحی شده است. Virtual Security Gateway محصول قدیمی امنیتی مجازی سیسکو، محافظت مشابهی را در دامنه فراهم می‌کند و ایجاد مناطق امنیتی مختلف را در یک محیط مجازی امکان پذیر می‌کند. ASA 1000V نسخه اصلاح شده سیستم عامل ASA سیسکو برای محیط‌های مجازی است و برای اجرای آن در بالای سوئیچ مجازی Nexus 1000V کدگذاری شده است. همچنین سیسکو می‌خواهد امنیت را در فضای ابری Savvis جاسازی کند و دید و شفافیت بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهد. سیسکو معتقد است ASA 1000V می تواند این نیاز را تأمین کند، به ویژه به مشتریانی که ASA فیزیکی در محیط خود مستقر کرده اند. سیسکو همچنین دستگاه پیشگیری از نفوذ مستقل سری IPS 4500 را معرفی کرد که می تواند 10 گیگابیت بر ثانیه و 100000 اتصال در ثانیه را فراهم کند. در یک شاسی 2U قابل ارتقا ، با ظرفیت تیغه دوم IPS ، ارسال می شود. Cisco AnyConnect 3.1 برای اطمینان از دسترسی از راه دور به منابع شرکت توسط دستگاه های از راه دور طراحی شده است. سیسکو ادعا می کند که دسترسی به دستگاه متفاوت برای کمک به استقرار BYOD ، قابلیت IPv6 و آخرین رمزگذاری نسل بعدی ، از جمله رمزنگاری Suite B NSA است.
در پایان ممکن است نیاز باشد برای تکمیل اطالاعات قبل از خرید مقاله “سوالاتی که هنگام خرید تجهیزات سیسکو باید به آنها توجه کنید”  و همچنین “فایروال سیسکو“را نیز مطالعه کنید

مقالات مرتبط

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =